kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
IPC Sporlarının Yeniden Markalanması

 

 

 

Sayın Ulusal Paralimpik Komitesi Başkanı/Genel Sekreteri

 

Tüm diğer IPC sporlarında olduğu gibi, IPC Atletizm de şu sıralarda bir yeniden markalama sürecinden geçmektedir. Bu yazıda size bazı arka plan bilgileri ve kabaca zaman çizelgesi konularında bilgi vermek istiyoruz.

 

Yeniden markalama sürecinin önemli bir kısmı da IPC sporlarını yeniden adlandırarak “Para” kelimesini kullanmak olacaktır, böylece bu dalın yeni adı “Para Atletizm” olacaktır.

 

Atıcılıkta bir istisna vardır, burada kelimelerin sıralaması değiştirilerek dalın ismi Atıcılık Para Sporu olacaktır.

Aşağıda yeniden markalama sürecinin başlıklarını dikkatinize sunuyoruz:

 

* Spor isimleri: Önerilen marka kelimesi “Para” her zaman büyük harf P ile kullanılacak, arada boşluk olacak ama tire olmayacaktır. Bu imla kuralının nedenleri arasında “Para” kelimesinin vurgulanması, özgün bir şekilde gözükerek dikkat çekmesi olacaktır. “Paralimpik” kelimesi de büyük harf ile başladığı için bu imla kuralı ile de tutarlı olacaktır.”Para” kelimesi için uluslararası bir ticari marka sicil süreci başlatılmıştır.

 

* IF isimleri: Önerilen IF isimleri aşağıdaki şekilde kullanılacaktır: Dünya Para (Spor) (*Yukarıdaki atıcılıkta özel vaka atıcılık sporu olarak kullanılacaktır.)

 

* IF logosu – Her spor için yeni logoya artık Paralimpik simge dahil edilmeyecek. Tüm IPC sporlarını aynı hizaya getiren tutarlı bir marka kimliğinin geliştirilmesi şu anda sürmektedir.

 

* Etkinlik terminolojisi:

 

- Dünya Şampiyonaları [Şehir] [yıl] Dünya Para Atletizm Şampiyonası şeklinde yazılacaktır. (örnek: Londra 2017 Dünya Para Atletizm Şampiyonası)

 

-Bölgesel Şampiyonalar [Şehir] [yıl] Para Atletizm Avrupa Şampiyonası şeklinde yazılacaktır. (örnek: Berlin 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası)

 

* IPC yeni spor markalarının lansmanını 2017 yılının başlarında yapacaktır. 2017 yılı geçiş süreci olacaktır. 2018 yılında tüm Para spor etkinlikleri, Pyeongchang 2018 Paralimpik Kış Oyunları dahil olmak üzere yeni kılavuzun kurallarına bağlı kalacaktır. 2017 yılında birçok etkinlik yeni marka stratejisini uygulamakta olacaktır.

 

* Etkinlik logosu – her spor için etkinlik logosunu yaratmak üzere tutarlı bir yapı olacaktır. Logo IF isimlerine ve IF logosuna yakından bağlantılı olacaktır.

 

 

27.07.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping