kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
ENGELLİLER VE SPOR PANELİ..

 

 

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca düzenlenen ''Engelliler ve Spor '' konulu panel 2 Aralık Pazartesi günü Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nce düzenlendi.

 

Oturum başkanlığını A.Ü. Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan SUNAY'ın yaptığı panele, Türkiye Milli ParalimpikKomite Başkanı Yavuz KOCAÖMER, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN, 2008 Paralimpik Oyunları Okçuluk Şampiyonu Gizem GİRİŞMEN ,  Halter Görme Engelliler Dünya üçüncüsü Ayhan GÜLSOY’unyanı sıra, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferda GÜRSEL, panelist olarak katıldılar.

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü öğrencilerininde yoğun ilgi gösterdiği panelde , Paralimpik Oyunları ve Türkiye'de Paralimpik bilincin gelişmesine değinen TMPK Başkanı Yavuz KOCAÖMER, dünya da engelli sporunun Türkiye'den çok daha önce başlamasına karşın ülkemizin çok yol almasını, en kapsamlı liglerin Avrupa’ya göre ülkemizde düzenlenmesinin büyük başarı olduğunu bu kadar kısa sürede Avrupa’da ve dünyada ses getirmeyi başaran sporcular varken halen paralimpik bilincin ve bu sporculara verilen değerin ülkemizde gelişmemesininde üzücü bir durum olduğunun altını çizdi.

 

Türkiye'de Engelli Sporunun gelişimine ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun gelişimine değinen TBESF Başkanı Demirhan ŞEREFHAN 11 ayda kazanılan 114 madalyanın bir tesadüf olmadığını ve bunun bir rekor olduğunu belirtirken bu sportif başarının yanı sıra yine bukadar kısa bir sürede 3.3 Milyon TL ayni ve nakdi destek bulduklarını, bu camia adına engelliler ve spor adına da ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Panelde 2008 Paralimpik Oyunları Okçuluk Şampiyonu Gizem GİRİŞMEN ve Halter Görme Engelliler Dünya üçüncüsü Ayhan GÜLSOY ,  engelli olmanın bir eksiklik olarak görülmemesi gerektiğinin bir örnekleri olduklarını, bunun için insanların engeli her ne ise evlerinden çıkıp çok büyük başarılara imza atmalarının ne kadar mümkün olduğununda en büyük örnekleri olduklarını ve bu camiada daha bir çok örneğinde istenildiğinde görülebileceğini belirttiler.

 

Panele katılan panelistlere A.Ü. Rektörlüğünce plaket takdim edildi.

 

 

09.12.2013

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping