kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Ne Kadar Engelli Değiliz? Konferansı..

 

  

Anadolu Üniversitesi Engelli Öğrenciler Biriminin düzenlediği “Ne Kadar Engelli Değiliz?” konferansı, 11 Aralık Çarşamba günü Öğrenci Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmasını, Anadolu Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Osman Tutal yaptı. Konferansa Başkanımız Ahmet Yavuz Kocaömer ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (Tesyev) görme engelli Mütevelli Heyet Üyeleri Kerim&Selim Altınok kardeşler katıldı. 

 

Konferansta , Doç.Dr.Osman Tutal,  ;Engelliler evlerinden çıktılarında hepiniz gibi aynı toplu taşıma aracıyla seyahat etmek istiyorlar. Yaşıtlarıyla aynı okullara gidip aynı sıralarda oturmak istiyorlar. Arkadaşlarıyla aynı parklarda oynayabilmek istiyor. Toplumsal yaşam içerisinde başta eğitim olmak üzere istihdamda, sosyal yaşam alanlarında engelliler hiçbir ayrımcılığa uğramadan tam bir fırsat eşitliği istiyorlar.’’şeklinde konuştu.

 

Türkiye’de en büyük sıkıntının eğitimsizlik olduğuna değinen Ahmet Yavuz Kocaömer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Türkiye'deki en büyük sıkıntı olarak eğitimsizlik diyebiliriz. Engelliler konusunda eğitim yok ve Millî Eğitim Bakanlığı hâlâ ders koymamakta ısrarlı.

 

Engellilerin sporla ilişkisine de değinen Kocaömer “Biz bu işe başladığımızda 12 tane Tekerlekli Sandalye Basketbol Kulübü vardı. Şimdi 64 takıma sahibiz. Görme Engelliler Spor Kulübü yoktu. Bugün 90 tane takımımız var. Türk insanındaki o yetenek bizi bugün birçok Avrupa ülkesiyle bazı sporlarda başa baş yarışmamızı ve onları geçmemizi sağladı Şimdi İçişleri Bakanı’yla bir program yapıyoruz. 81 ilin valisini toplayıp bu konuda eğitim vereceğiz.’’ şeklinde konuştu.

 

Kocaömer, konferansta konuşma yapan Selim ve Kerim Altınok hakkında da ise şu bilgileri verdi: ‘‘Hukuk Fakültesini birisi 1’incilikle diğeri 2’ncilikle bitirmiş. Daha sonra biri 1’incilikle öbürü 2’incilikle master yapmış. Yetmemiş, yine birisi 1’incilikle diğeri 2’incilikle hukuk doktorası yapmışlar. Bunlar da yetmemiş, Devlet Konservatuvarı Batı Şan Bölümü’nü bitirmişler. Birisi satrançta Türkiye birincisi, öbürü Türkiye ikincisi olmuş.’’

 

Anadolu Üniversitesi’nde okuyan ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfından (Tesyev) burs alan 35 bursiyerler ile birlikte yaklaşık 250 kişinin katıldığı konferans, Kerim ve Selim Altınok’un gitar ve mandolin eşliğinde söyledikleri şarkılarla son buldu. 

 

 

16.12.2013

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping