kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
ZİKA VİRÜSÜ

 

 

 

Rio 2016 Paralimpik Oyunlarına ilişkin Atlet Bilgileri

Zika virüsü ve su kalitesi

Mayıs 2016

 

Uluslararası Paralimpik Komite (IPC) tüm atletlerin özellikle Zika virüsü ve su kalitesi konusunda bilgilendirilmesi için Rio 2016 Paralimpik Oyunları sağlık sorunlarına ilişkin IPC üyelerine güncelleme yapmıştır. Tüm atletlerin kendi Milli Paralimpik Komiteleri ile irtibatta kalarak ulusal düzeyde alınabilecek önlemler hakkındaki güncel bilgileri almaları gerekmektedir.

 

Zika Virüsü

 

Zika Virüsü Rio ve Brezilya’ya kısıtlı bir sorun değildir. Uluslararası Sağlık Örgütü - WHO uyarınca uluslararası bir sorundur. WHO Zika virüsü bulaşması muhtemel bölgelere yolculuk yapılmasında genel kısıtlamalar yapmamıştır, ancak aşağıdaki önerilerde bulunmaktadır:

-           Aktif Zikabulaşımı olan tüm bölgelere giden yolcular gece ve gündüz sivrisinek ısırmasından kaçınmalıdır. Haşere kovucu maddeler sürüp uzun pantolon ve uzun kollu giysiler kullanılmalıdır. Kovucular doğrudan deriye ya da giysilere uygulanabilir ve biyolojik haşere kovucu olan DEET – dietiltoluamit ya da IR 3535 / Icaridin içermelidir. Sinek kovucu ürünler etiket talimatlarına harfiyen riayet edilerek kullanılmalıdır. Resepsiyonda haşere kovucular verilmektedir, belli bölgelere giderken bunları almayı ihmal etmeyin.

-           Gebe kadınlar Zika virüs salgını olan yerlere gitmemelidir.

-           Gebe kalmayı planlayan kadınlar ve eşleri ise sağlık yetkilileri ile yolculuk planlarını görüşmeli Zika virüs enfeksiyonu riskini değerlendirerek ısırmaya karşı önlem almalıdır.

-           Zika virüsü cinsel yoldan da iletilebilmektedir. Zİka virüsü bulaşmış o bölgede yaşayan ya da oradan dönen tüm kişiler güvenli cinsel ilişki yöntemleri kullanmalıdır.

WHO web sayfasında Zika virüsü konusunda güncel önerileri ve önlemleri izleyebilirsiniz.

 

Su Kalitesi

 

IPC ilgili Rio 2016 bölgelerindeki su kalitesinin izlenmesi konusunda IOC, Rio 2016, WHO ve ilgili tüm federasyonlar ile yakından irtibat halindedir.

 

Gözlem programı yaygın bir şekilde sürmekte ve sonuçlar düzenli olarak IPC’ye aktarılmaktadır. Ayrıca yağışların kirlilik sorununa etkisinin oyunlardaki risklere ilişkin araştırmaları da sürmektedir. Oyunlar esnasında su kalitesi her gün denetlenecek ve hijyen görsel olarak da izlenecektir. WHO ve diğer sağlık kuruluşları ile düzenli yapılacak toplantılar ile yarışmaların güvenli bir şekilde yapılabilmesi için gerekli tüm önlemler alınacaktır.

 

 

 

22.06.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping