kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Tekerlekli Sandalye Basketbolu
Tarihçe Tanım ve Kurallar Klasifikasyon Sonuçlar 2012 Baraj Dereceleri

Kurallar

 

Tekerlekli Sandalye Basketbolu erkek ve kadın sporculara açıktır ve 5’er kişilik 2 takım tarafından oynanır.  Fonksiyonel yapabilirliklerine bağlı olarak her oyuncuya 0.5’ten başlayan (ağır engelli) 4.5’a kadar bir puan değeri verilir.  Oyun esnasında her takımdaki 12 oyuncudan 5’i sahadadır ve oyun sırasında her takımın toplam puan değeri 14 puanı geçmemelidir.  

 

Her takımın hedefi karşı tarafın potasına sayı atmaktır ve karşı takımın topa hakim olmasına ve skor yapmasına engel olmaktır.  Sahanın ölçüsü ve potanın yüksekliği engelsiz basketboluyla aynıdır.

 

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF), Tekerlekli Sandalye Basketbolu için dünyadaki idari organdır ve 2009’daki bu spor dünyada 80 ülkede oynanmaktadır.

 

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping