kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Tekerlekli Sandalye Eskrim
Tarihçe Tanım ve Kurallar Klasifikasyon Sonuçlar 2012 Baraj Dereceleri

Klasifikasyon

 

Sporcunun, kalıcı bir engellilik dolayısıyla ayakta eskrim yapamıyor olması tekerlekli sandalye eskrimine elverişli olması demektir. Spor sınıfları aşağıdaki gibidir:

 

Klas 1A

Oturma dengesi olmayan, oyun oynadığı kolunda engeli olan sporcular.  Yerçekimine karşı etkili dirsek hareketi olmayan ve silahın bandajla sabitlenmesini  gerekli kılan el hareketi olmaması.

 

Klas 1B

Oturma dengesi olmayan ve eskrimli eli etkilenmiş olan sporcular. Fonksiyonel dirsek hareketi olan fakat parmaklarda fonksiyonel bükülme olmayan.  Silah bir bandajla sabitlenmelidir.  Tamamlanmış tetraplejik C7/C8 derecesi veya daha yüksek tamamlanmamış lezyon ile mukayese edilebilir.

  

Klas 2

Oturma dengesi olan ve eskrimli kolu normal olan sporcular, paraplejik tip D1-D9 (Fonksiyonel testleri 1 ve 2- toplamda 4 puandan fazla olmayan) veya eskrimli kolu minimumda etkilenmiş olan tamamlanmamış tetraplejik ve iyi oturma dengesi olan sporcular .

 

Klas 3

İyi oturma dengesi olan sporcular, bacak desteği olmayan ve normal eskrimli kolu olan sporcular, örn. Paraplejik D10’dan L2’ye kadar. (Fonksiyonel testler 1 ve 2 pozitif- 5’den 9’a kadar bir puan skoruyla) Diz üstü çift ampütasyon veya D10 üzeri tamamlanmamış lezyon veya bunun gibi engellilikler bu sınıfa dahil edilebilir ancak bacaklar oturma dengesini tutmaya yardım eder şekilde olmalıdır.

 

Klas 4

Alt bacak desteğiyle iyi bir oturma balansı olan ve normal eskrimli kolu olan sporcular, örn. L4 altında lezyon veya bunun gibi bir engellilik. (Testler 3 ve 4 pozitif en az 5 puanla)

 

Serebral lezyon veya şüphe durumunda bile sporcuyu eskrim esnasında izleyerek  değerlendirmeyi bitirmek gereklidir.

 

 

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping