kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Boccia
Tarihçe Tanım ve Kurallar Klasifikasyon Sonuçlar 2012 Baraj Dereceleri

Klasifikasyon

 

CPISRA sporcuları klasifikasyon alanı içinde yarışabilirler. Bu klasifikasyon sistemi  sporcular için eşit alanda ve benzer yeteneklerle yarışabilmeyi  garantiliyor. Celebral Palsi’li  CP1 ve CP2 olarak klasifiye edilmiş oyuncular Boccia’nın BC1, BC2 ve BC3 bölümlerine katılabiliyor. Celebral Palsi kondisyonları olmayanlarsa BC3 ve BC4 bölümlerinde yarışabiliyor.

 

7 bölüm oyun var. Her bölüm her cinsiyetten yarışmacı tarafından oynanabilir.

 

Bireysel BC 1 – CP-ISRA Klasifisikasyon sistemi içinde CP1 ve CP2 olarak (ayak oyuncusu) klasifiye edilmiş  oyuncular tarafından oynanır. Oyunculara bir Spor Asistanı tarafından –oyun kulübesi arkasında olan- yardım edilebilir.

Bireysel BC 2 – CP-ISRA Klasifisikasyon sistemi içinde CP2 (U) olarak klasifiye edilmiş oyuncular tarafından oynanır. Oyuncular bir Spor Asistanı alamazlar.

Bireysel BC 3 (Yardımcı alet kullanan oyuncular) –Cerebral veya cerebral dışı kaynaklı her dört el ve ayaklarda  çok ciddi lokomotor fonksiyon bozukluğu olan oyuncular tarafından oynanır. Oyuncular bir asistana veya elektrikli tekerlekli sandalyeye bağlıdırlar.

Bireysel BC 4 – Celebral dışı kaynak veya dejenerative celebral kaynaklı her dört el ve ayakta düşük dinamik  beden kontrollü ciddi lokomotor fonksiyon bozukluğu olan oyuncular tarafından oynanır. Oyuncular bir Spor Asistanından yardım alamazlar.

Çiftler BC3 – Yarışmacılar Bireysel BC3 bölümünde oynamak için elverişli olarak klasfiye edilmelidirler. BC3 çifti bir yedeği de bulundurmalıdır. Bir BC3 çifti sahaya bir tane CP oyuncuyu dahil etmelidirler. Bireysel oyuna bağlı kurallarda karar verildiği gibi her oyuncu bir Spor Asistanı tarafından yardım edilebilir.

Çiftler BC4 – Yarışmacılar Bireysel BC4 bölümünde oynamak için elverişli olarak klasfiye edilmelidirler. BC4 çifti bir yedeği de bulundurmalıdır.

Takım - Yarışmacılar Bireysel BC1 veya BC2 bölümünde oynamak için elverişli olarak klasfiye edilmelidirler. Bir takım en 1 tane BC1 oyuncusunu sahada olması bulundurmalıdır. Her takım 1 tane Spor Asistanına izinlidir.

 

Tekerlekli Sandalye

*Yarışma tekerlekli sandalyeleri mümkün olduğu kadar standart olmalıdır, günlük hayat için yapılmış değişiklikler yarışma kullanımı için uygundur. Scooter da kullanılabilir.

*Bir yastık veya destek board’u da dahil oturma yüksekliği yerden maximum 66 cm olmalıdır.

 

 

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping