kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
YENİ YILDAN BEKLENTİLERİMİZ

 

                              

Öncelikle  umudumuz Rio 2016 Paralimpik Oyunları‘na , Londra Paralimpik Oyunları’ndan daha fazla sporcu ile katılabilmek. Yani 67’yi geçebilmek.Bunun için önümüzdeki 3-4  ay  özellikle Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Görme Engelliler Spor Federasyonu’na bağlı sporcu gençlerimize ve antrenörlerimize şans diliyoruz. Paralimpik Oyunları bittikten sonra  yeniden yapılacak Engelli Spor Federasyonlarındaki seçimleri izleyerek  2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na kadarki süreyi değerlendirmeye çalışacağız.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na …

 

Bir diğer beklentimiz ise  yeni yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Olimpiyat Oyunları’nın yalnız başına yapılmayacağını , Paralimpik Oyunları’nın , Olimpiyat Oyunlar için ön şartlarından biri olduğunu hatırlamaları. Bir de yayınladıkları çeşitli yazılarda bu konulara dikkat etmeleri. Aynı şey medyamız için de geçerli. Türkiye Spor Yazarları Derneği’ni burada konu etmiyoruz. Çünkü onların futboldan başka sporlarla ne kadar ilgilendiğini herkes biliyor. “Dostlar alışveriş de görsün” sözüne uygun Ocak ayında Antalya’da yapacakları panel de bunun bir başka örneği. 

 

Engelli Spor Şurası yapılsa…

 

Bir diğer beklentimiz ise,  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’müzün kendisine bağlı kurumlarda, Paralimpik Oyunları’nın ne olduğunu çeşitli toplantılar ve panellerle ilgililere ve özellikle genç çalışanlarına anlatması. Böylece ileriye dönük daha bilinçli günlerin gelmesi. Bu bağlamda yapılacak olan  ‘’ Engelliler Spor Şurası ‘’  ülkemizde bu konudaki hem sistemin hem de uygulamaların gelişmesine büyük katkıda bulunacaktır. İyi niyetle yapılan çalışmalar çok. Ama sistemsizlik hepimizi zorluyor. İllerdeki Gençlik ve Spor Müdürlerimiz engelli sporları konusunda mutlaka  eğitilmeli. Bir çok ilimizdeki müdürlerimiz hala engelli sporlarını rehabilitasyon zannediyor veya sosyal sorumluluk gibi görüyor.

 

Kısa kısa

 

İçinizde Faruk Öztimur ismini hatırlayanlar muhakkak vardır. Vefat edeli 3,5 sene oluyor. Rahmetli Öztimur, ülkemizde ilk engelliler spor kulübünü kuran, zamanında TRT kanalında ilk engelliler programını yapan ve engellilerle ilgili ilk “Yaşama Sevinci” isimli dergiyi çıkaran kardeşimizdi.

 

Sözünü esirgemeyen, dik çıkışlarına rağmen engelli camiasında sevilen, sevilmekten öte de hizmetleri geçmiş bir kardeşimizdi. Kendisiyle  birlikte Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ni ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nı kurduk. Zaman zaman görüş ayrılıklarımız olsa da karşılıklı sevgi ve saygımızdan hiçbir şey eksilmedi. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz.

 

Paralimpik Oyunları

 

2010 senesinin Mayıs ayında, ülkemizde Paralimpik Oyunları ile ilgili yapılan bir araştırmada şöyle bir sonuç ortaya çıkmıştı. Engellilerin yaptığı spor faaliyetleri ile ilgili sorulara, ankete katılanların ‘yüzde 72,4’ü ‘’ Bilgim yok’’ cevabını verdi. En çok tanınan sporun ise yüzde 14,7 ile tekerlekli sandalye basketbolu olduğu ortaya çıktı. Eminiz ki aradan geçen 5 seneden sonra bugün, benzer bir kamuoyu araştırması yapılsa yine değişen bir şey olmaz. Bunun nedenlerini  bu ülkede spor yönetiminde olanlar  bizden daha iyi bilirler.

 

Engelliler Golfü

 

Bundan 8 yıl önce, Golf Federasyonu Başkanı kardeşimiz Ahmet Ağaoğlu, “Engelli gençlerimizi golf sporuyla tanıştıralım, golfe başlatalım” dediğinde, epey heyecanlanmıştım. Yapılan çalışmalarda, yetiştirilen birkaç golfçümüz Avrupa çapında da başarılar elde ettiler. Ama  Golf Federasyonu’nun son senelerde yeni engelli golfçüler yetiştirme konusunda yaptığı herhangi bir çalışmayı duymadık ve görmedik.Umarız önümüzdeki dönemde yine seçmeler yapılır ve yeni engelli golfçüler yetişerek, ülkemizi yurtdışında temsil ederler.

 

 

 

28.12.2015

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping