kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Bir yıl böyle geçti (3)

 

 

Sevgili okurlarım, 2 hafta önce, 1 yıldır bu köşede yayınladığımız yazıları gözden geçirmeye başlamıştık. Bu hafta yine kaldığımız yerden devam ediyoruz.


Öğrenmeye niyeti olmayanlar (02.08.2015)


05-12 Temmuz 2015 tarihleri arasında, Litvanya’da yapılan Goalball Avrupa Şampiyonası’nı kazanan Görme Engelli Erkekler ve Bayanlar Milli Takımlarımızın bu başarılarını konuşmak için, geçtiğimiz hafta bir TV Kanalında Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ile Bayan Milli Takımımızın kaptanı bir spor programında konuk idiler.


Bay Abdullah Çetin konuları, görme engelli sporcularımızın diğer başarılarını anlatırken, önümüzdeki yıl yapılacak olan RİO Paralimpik Oyunları’ndan, hep ‘Olimpiyat Oyunları’ diye bahsetti. Tabi Bayan Milli Takımının kaptanı da. Genç olan sunucu da onlara katılınca, ekip tamamlandı.


Bay Abdullah, Goalball’un nasıl geliştiğini  o da yanlışlarla dolu olarak anlatacağına, evvela federasyonun başkanı olarak, sporcularının “Olimpiyat Oyunları’’na değil, “Paralimpik Oyunları”na katılacağını öğrenmesi gerekir. O öğrenirse, bu konuda görme engelli sporcuları da eğitirse, böyle gerçek dışı deyimleri de kullanarak komik duruma düşmez.


Kaç defa yazdık, söyledik. “OLİMPİYAT” diye bir şey artık Dünya’da yok. Bunun adı “OLİMPİYAT VE PARALİMPİK OYUNLARI.”


Bu durum yalnız görme engellilerde geçerli değil. Diğer engelli sporlarından, paralimpik oyunlarına dahil olanların, federasyon yetkilileri ve sporcuları da aynı hatayı yapıyorlar. Bu da yetkililerimizin konuları inceleyip, araştırmadan, televizyonlarda ahkam kesilmesine yol açıyor.


Gerçi sporlara ilgisi olan bir çok bürokratımız, spor yetkililerimiz de aynı hatayı yapmaya devam ediyorlar. Bu konuda da görev Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın. Destek vermesi halinde, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ile yapılacak bir işbirliği sonucunda, belki önümüzdeki nesiller böyle hataları yapmazlar.

 

 

 

17.01.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping