kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
En yakın dostumu kaybettim

                                     

 

Kısa süre önce , canım babamı toprağa verdik. Emri hak vaki oldu. O benim yalnız babam değildi. Bu dünyadaki en iyi dostumdu, arkadaşımdı, kankamdı, ağabeyimdi, öğreticimdi, yol göstericimdi, mekanı cennet olsun.

 

Öğretmenim                                              

 

O bana

  • Dürüstlüğü
  • Makamları ne olursa olsun, yanlış yapan insanlara boyun eğmemeyi
  • Haksızlığa direnmeyi
  • İnsanların varlıklarını , servetlerini, makamlarını kıskanmamayı
  • İnsanları sevmeyi ama statüsü ne olursa olsun, tüm insanlığı insan oldukları için saymayı
  • İhtiyacı olanlara destek olmayı   öğretti.

 

İşbankalılar

 

İşbankalıların gönüllerinde taht kurdu, onlar için elinden geleni yaptı. Bunu cenazesinde de gördük, sosyal medyada yayınlanan binlerce mesajda da. Bir İşbankası emeklisi olan Sayın Hasan Sönmez’in , babamın cenazesinden hemen sonra yazdığı mektubu yanda okuyacaksınız.

 

Bir anı                                          

 

Onunla çok anımız var. Ama birini, Sevgili Mustafa Koç’un da hayatını kaybetmesi nedeniyle burada sizlerle paylaşmak istedim. Babam Cahit Kocaömer , 1982 senesinde İş Bankası Genel Müdürlüğü’nden  emekli olduktan kısa bir süre sonra , rahmetli Vehbi Koç kendisiyle görüşme isteğinde bulundu . Babamda ‘’ Sende benimle gel ‘’ dedi. Ve Taksim’deki o zamanki InterContinental Oteli’nde buluştular. Hal hatır sorma kısmından sonra rahmetli Vehbi Koç ‘’ Cahit Bey, sana açık bir çek veriyorum, üzerini istediğin şekilde doldur, gel bizim grubun başına geç ‘’ dedi. O da ‘’ Vehbi Bey, çok teşekkür ederim , beni buraya davet ettiğinizde böyle bir şeyi tahmin etmiştim, ama ben İŞ BANKALI DOĞDUM, İŞ BANKALI ÖLECEĞİM ‘’ dedi. Ve de öyle yaptI

 

İçerenköy Bayındır Hastanesi

 

 

Rahmetli babam son 8 ayını bu hastanede geçirdi. Hastabakıcılarından  hemşirelerine, doktorlarından hocalarına kadar hepsi onu yaşatmak , acılarını dindirmek için büyük çaba gösterdiler.

                                                                                                               

 

Bunların içinde 2 kişi vardı ki unutulmaz. Biri yoğunbakımın başındaki Uzman Doktor Tahir Güngör İNCE diğeriNoroloji Uzmanı Uzman Doktor MelekKANDEMİR. Sanki kendi babalarıyla  ilgileniyorlarmış gibi baktılar. Tabiiki diğer hastalar arasında ayrım yapmadan ,kendilerine ait özel saatleri onunla birlikte geçirdiler. Ayrıca yine  Cahit Babamıza kendi babaları , dostları gibi ilgi gösteren yoğun bakım personelini , 3’ncü kat hemşirelerini ve protokol kabulde Burçin YILMAZ’ı  unutmamak gerekir.

 

Son olarak da hastanenin direktörü Dr.Cem TALAS  ve yardımcısı ElçinÖZİNCE , babamın her şeyi ile ayrı ayrı ilgilendiler. Kendilerine bu vesile ile şükranlarımı sunuyor ve sağlıklı , mutlu günler diliyorum. Onların hakkı ödenmez.

 

‘’ SİZİ    ÇOK    ÖZLEDİM’’   

 

‘’ Cahit baba, biliyorum. ‘’ Dur be çocuk acelen ne? Uğurlama törenime katılanların bazıları henüz evlerine bile varmadı ’’diyeceksiniz. Ama, o kadar doluyum ki, kendime geldiğim ilk anda elim kağıda, kaleme uzandı ve işte yazıyorum. Cahit Baba, siz herkesin dostuydunuz. Bunu biliyordum ama taziye çelenklerinin çokluğu ve değişik camialardan gelmiş olması bu durumu bir kez daha teyit etti.İstanbul’un soğuk havasına rağmen, uğurlama töreninize katılanların çokluğu ve yaşları ilk dikkatimi çeken konu oldu. Levent Camii’nin büyükçe olan dış avlusunda ve çevresinde adım atacak yer yoktu desem abartmış olmam. 54 yaşımda olmama rağmen, katılımcılar arasında genç görünüyordum. Azda olsa benden genç olanlar da vardı. ENGELSİZ ÇOCUKLARIMIZ tüm engellere rağmen törendeydiler. Rastgele, düşüncesizce park edilmiş araçların arasında yarım saat kadar uğurlama töreninin başlamasını beklemek zorunda kaldılar. Kabataşlı gençlerimiz de kocaman pankartlarıyla tören alanında yerlerini almışlardı. İzninizle pankartta yazanları yazıldığı biçimiyle paylaşmak istiyorum.

HİZMETLERİNİZ UNUTULMAZ

KABATAŞLILAR ÖLÜR

KABATAŞLILIK ÖLMEZ

 

Buraya kadar her şey çok güzeldi. Ama yüreğimi burkan bir konu var ki bahsetmeden geçemeyeceğim Cahit baba. Sizin yol arkadaşınız, eski Genel Müdürlerimizden Sayın Selahattin Karahan’ın önerisiyle , 1975’lerde arsası alınan ve 25 yıl sonra ancak taşınabildiğimiz genel müdürlük binamız, uğurlama alanına 1 kilometreden daha yakın. İsterdim ki, öğlen tatiline de denk gelmesinin verdiği kolaylıkla, 2000 kişilik banka grubu yürüyerek uğurlama alanına gelsin hep bir ağızdan haykırsınlar:                                                                 

İŞ BANKALILAR ÖLÜR

İŞ BANKALILIK ÖLMEZ

                                                                                                                                                                  

Bu düşündüklerim çocukça biliyorum. Ama biz zaten sizin çocuklarınız değil miyiz Cahit Baba.

Neyse ki, çocukça düşüncelerim gerçekleşmedi. Sadece büyük müdürlerimiz vardı uğurlama alanında. ‘’ İş Bankalılık ölüyor mu?‘’ diye aklımdan geçirmedim desem yalan olur Cahit Baba.

Söz açılmışken  , sizinle biraz dertleşmek istiyorum. Bankadan sizin emekli ettikleriniz, aldıkları emeklilik ikramiyesi ile büyük şehirlerde birer ev sahibi olmuşlardı. Şimdi emekli olanlar ise, aldıkları ikramiye ile birikmiş borçlarını bile kapatamıyorlar. Siz bizim gözümüzde boşuna ilah olmadınız Cahit Baba. Öz babamdan biliyorum. Siz, yüreğiyle bankasına bağlı bir nesil yetiştirmiştiniz. Şimdi ise, duygusuz, katı kurallara bağlı bir nesil yetiştirilmeye çalışılıyor. ‘’Yüreksiz olmaz ‘’ dediğimizde, ‘’ Sektör böyle istiyor ‘’ diyorlar. Geçmişte sektörün kurallarını  sayenizde biz koyardık. Dünya , duygularla yönetimin nimetlerini yeni yeni keşfetmeye başlamışken, biz duygusuz yönetim anlayışına geçiyoruz ve bunun adına da değişim diyoruz Cahit Baba. 

Cahit baba, bu dünya  işleriyle  canınızı sıkmak istemezdim ama kendimi çok yalnız hissediyorum.  ‘’ Yalnızlık paylaşılmaz ’’ diyen şaire inat, yalnızlığımı sizinle paylaşıyor ve hürmetle ellerinizden öpüyorum.

Işıklar yoldaşınız olsun.

Yürek sıcaklığında saygılarımla

Emekli İş Bankalı

Hasan Sönmez

 

Canım babam

 

Nur içinde yat. Mekanın cennet olsun. Biliyorsun ki, bana öğrettiklerinden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğim. Ben de ölene kadar insanların sağlığı , mutluluğu için elimden geleni yapacağım. Yoluma çıkacak 3-5 kendini bilmez ( makam ve unvanları ne olursa olsun ) beni bu yoldan çeviremeyecek. İnşallah, zamanı geldiğinde karşılaşmak üzere. 

 

 

02.02.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping