kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Bugün söz okurlarımızın...

 

 

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve “Söz sizin” diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları...

 

‘Babaları da düşünsünler’

 

Ülkemizde ağır engelli çocuğu olan annelere erken emeklilik hakkı var.Ama ne yazık ki, babalara bu hak yok. Eğer eşler boşanmış ve velayet anneye verilmişse, yine anne bu haktan yararlanıyor. Ama eşler boşanmış, velayet babadaysa onun hakkı yok. Bu durum çok saçma değil mi? Babaların günahı ne, bu çocuk bizim çocuğumuz değil mi?Hem beni hem çocuğumu mağdur eden bu mevzuat neden düzeltilmiyor? Ben ağır engelli,yüzde 94 otistik olan oğluma baktığım için çalışamıyorum. Sadece devletimizin verdiği evde bakım maaşını alıyoruz, yetmiyor.Devletimiz, böyle mağdur olan babaların sesine kulak versin lütfen.Ben oğluma daha iyi eğitim ve bakım vermek için maddive manevi destek bekliyorum.

 

Şevki Akokay

Tel: 0541 773 19 73

 

 

‘Yalnızlığa çare olun’

 

65 yaşında, yüzde 44 engelliyim. İstanbul Şirinevler’de yalnız yaşıyorum. Kimsem yok. 3 ayda bir aldığım engelli maaşımla geçiniyorum. Bir oda ya da ev tutacakparam yok ama aç kalmıyorum. Çok yalnızım. Eşe,dosta, arkadaşa, iyi niyetli insanlara ihtiyacım var.Yardımseverlerden maddi ve manevi destek bekliyorum.

 

Rumuz: Engelli yalnız adam

Tel: 0531 251 62 21

 

‘Maddi-manevi yardım bekliyorum’ 

 

  • 15 yıldır cezaevindeyim ve daha6 yıl cezam var. Maddi durumum iyi değil, ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum.Annemden başka kimsem yok.Tüm hayırseverlerden maddi ve manevi yardım bekliyorum.

 

Ali İhsan Altunboğa

2 no’lu F Tipi Kapalı Cezaevi

B- 2-7-37 / Kocaeli

 

 

 

  • 30 yaşındayım, kader mahkumuyum. Hayatta sadece annem var. 8 yıldır cezaevindeyim,daha çok yılım var. Hiçbir gelirim yok. Annem belediyenin yardımıyla geçiniyor. İhtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Hayırseverlere sesleniyorum. Allah rızası için yardım istiyorum. Yardım etmek isteyenler PTT yoluyla gönderebilirler.Herkese teşekkür ederim.

 

Ali Soylu

E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

C- 15 Koğuşu / Yozgat

 

‘Milli Takım forması istiyorum’

 

2,5 senedir cezaevindeyim.Okumadığınız kitapları yollar mısınız? Mektup yazarsınız yalnızlığı paylaşırız.Kitap yazmaya başladım,bununla ilgili önerilerinizi bekliyorum. Son olarak da milli forma gönderirseniz çok sevinirim. Lütfen bizim gibi mahkumları topluma tekrar kazandırma adına iyilik yapın.Türkiye’min kalbi temiz insanlarına selam ederim.

 

Mesut Erbil

E Tipi Kapalı Cezaevi E-7 Koğuşu

Nilüfer / Bursa

 

 

‘Kızımı göremiyorum’

 

12 yaşında kızım var. 2 yıldır kızımın yüzünü göremiyorum.42 numara ayakkabı, L beden eşofman takımıve maddi-manevi yardımlarınızı bekliyorum.

 

Erol Gürsoy

Bahçecik Kapalı Cezaevi

D-5 Koğuşu/Trabzon

 

Dertleşelim diyoruz ama...’

 

Sayfanızı 2004 yılında keşfettim. O günden bugüne yazdık, dertleştik, paylaştık, adeta bağımlısı olduk. Geçenlerde birihatalı diyerek engelli camiasını küçümsedi. Neden engellilere bu gözle bakılıyor, merak ediyorum. Bu köşeyi takip edenler telefon ediyor ve bu aralar yazınızı göremiyoruz diyorlar. Yazıyoruz ama ya telefon edip rahatsız ediyorlar ya da tehdit ediyorlar.Telefon numaralarımızı yazıyoruz, canı sıkılan arasın,dertleşelim diyoruz.Ama olmadık kişiler arıyor. Unutmayın,bizim de yaşam hakkımız var.Bütün engelli camiası ve ailelerine sağlıklı yarınlar diliyorum.

 

Erdem Ateş / Bursa

Tel: 0507 633 87 39

 

 

‘Cumhurbaşkanım bana yardım edin’

 

3 yıldır cezaevindeyim. Sayın Cumhurbaşkanım, 1996 yılının hatırı için bana yardımcı olun.Kamu davasından 21 sene cezaaldım. Bir iftiraya kurban gittim.Sayın Cumhurbaşkanım evim,yuvam dağıldı. Yuvamı düzeltmek istiyorum. Cezamın paraya çevrilmesini istiyorum.Çalışırım, her ay cezamı öderim.Tek umudum sizsiniz.Cumhurbaşkanım, sesimi ancak size duyurabilirim.

Saygılarımla.

 

Ramazan Damar

E Tipi Kapalı Cezaevi C-9 Koğuşu/ Malatya

 

‘Mektup ve kitap gönderin’

 

41 yaşındayım. 3 yıldır cezaevindeyim. Daha 12 yılımvar. Hayatta Allah’tan başka kimsem yok. Maddi, manevi yardım bekliyorum. Bir mektup bile burada insana teselli oluyor. Yazmak isteyenlerden mektup bekliyorum.

 

Selçuk Karakaya

E Tipi Kapalı Cezaevi

D-13 Koğuşu / Niğde

 

 

_ 34 yaşındayım.Bu dört duvar arasında yalnızlık çekilmiyor.Yalnızlığımı paylaşacak yeni arkadaşlıklar kurmak istiyorum. Herkesten mektup bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

 

Ercan Şahin

E Tipi Kapalı Cezaevi

B-4 Koğuşu / Amasya

 

_ 34 yaşındayım ve 3 yıldırcezaevindeyim. Duyarlı insanlardan kitap bekliyorum.Siz benim kitap ihtiyacımı karşılayın, ben de sizin yalnızlığınıza ilaç olayım.Kendinize bir iyilikyapın, mutlu olun.

 

Yılmaz Baki

Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

C- 6 Koğuşu / Erzurum

 

_ 25 yaşındayım.20 aydır cezaevindeyim.2.5 sene daha cezamvar. Maddi durumum iyideğil. Hayırseverlerden giysi, ayakkabı ve en önemlisi okumak için kitap istiyorum.Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ediyorum.Allah’a emanet olun.

 

Orhan Aydemir

T Tipi K.C.İ.K.

C-8 Koğuşu / Manisa

 

 

07.03.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping