kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Rio Paralimpik Oyunları 2016

 

Rio Paralimpik Oyunları’na neredeyse 6 ay kala engelliler sporu konusundaki çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Ay sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın temsilcileri ile Olimpiyat ve Paralimpik Komitelerimizin birer temsilcisi hazırlıkları görmek, ortaya çıkacak muhtemel aksaklıkları önlemek için birkaç günlüğüne Rio’ya gidecekler. Özellikle engelli sporcuların kalacakları yerler, spor alanlarına, transferleri ve geri dönüşlerinde ortaya çıkabilecek zorluklar yerinde incelenecek.

 

Her 4 senede bir Paralimpik Oyunları yaklaştıkça böyle güzel çalışmalar yapılıyor. Gönlümüz bunların daha sonraki yıllar içine de yayılması. Bu konuda da Engelliler Spor Federasyonu ile Spor Genel Müdürlüğü’nün bir araya gelip bazı branşlarda yabancı antrenörleri getirme zamanı gelmiş geçmektedir.

 

Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü’nün hazır olduğunu söylediği yüzlerce engelli spor antrenörlerinin ne yaptığını da kimse bugüne kadar açıklamadı. Bugün goalballda başarılı isek 1998-1999 yılında Almanya’dan getirttiğimiz goal-ball antrenör hocalarının verdikleri seminerlerinin faydası gözardı edilmemelidir. Aynı şekilde tekerlekli sandalye basketbolunda ve tekerlekli sandalye tenisinde yurtdışından getirilen hocalar da burada antrenörlerimize destek olmuşlardır.

 

Bazen aklımıza gelmiyor değil, acaba niye Engelli Spor Federasyonlarımız yabancı antrenörleri istemiyorlar? Bunun bir nedeni olmalı! Aklımıza gelen ve aldığımız duyumları burada yazmayalım. Ama Rio Paralimpik Oyunları’ndan hemen sonra yabancı antrenörlerle ülkemizde engelliler sporunun daha da gelişmesi sağlanmazsa, o zaman bizim söyleyecek bazı şeylerimiz olacak.

 

 

 

13.03.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping