kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
İtibar

 

 

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin yurtdışındaki itibarı, zamanın millet vekili Suat Kılıç’ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gelmesiyle bitti.

 

Tabii ki ülkemizdeki engelliler sporu dünyanın liderleri arasında sayılmıyor. Ama, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, özellikle Avrupa, Asya’nın bir bölümü, Afrika’nın bir bölümü ve Amerika’da, Türkiye’nin de bu konuları bildiğini, gerektiğinde elini taşın altına koyduğunu, bazı şeylerin değişmesi gerektiğini, dünya platformunda yüksek sesle dile getirince, birden etrafında, aynı görüşte olan ülkelerin desteği oluştu.

 

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda Uluslararası Paralimpik Komitesi Başkanı Sir Phill Craven’in oğlunun müdür olarak atanması ve bu konuya bizlerin karşı çıkması elimizi daha da güçlendirdi.

 

Ancak, yukarıda adını verdiğimiz eski bakan, “Bu konulara gerek yok” diyerek bir kalemde sildi attı. Fazla ileri gitmeyelim ama 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın İstanbul’a gelmeyişinin nedenlerinden bir tanesi de ülkemizin Türkiye Milli Parlimpik Komitesi’ne gereken desteği vermemesinden kaynaklanmıştır.

 

2024’e zaten aday değiliz. 2028’de aday olur muyuz o da henüz belli değil. Ama bugünden ilerisi için, gençler için çalışılması gerektiğini Sevgili Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a bir kez daha hatırlatalım.

 

Hep aynı şeyi söylüyoruz. Eğer engelliler sporunda, bir sistem kurulmazsa böyle bir şeyler yapıyoruz diye ortalıkta dolaşmaya devem eder. Engelli spor Federasyonları’nın personelinin bir kısmı dünyadaki ilişkilerin nasıl olduğunu dahi bilmiyor. Eğitim şart.

 

Hele Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun bir genel sekreteri var ki, “Evlere şenlik.”

 

O da bir başka yazı konusu!

 

 

 

03.04.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping