kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Bıkmadan yazmaya devam

 

 

Bir seneden fazla bu köşemizde birkaç konuda, başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıçolmak üzere, ilgililere bazı hatırlatmalar yaptık. Bugüne kadar bunlardan hiçbir ses çıkmadı. Eğer Paralimpik ve Olimpik Oyunları arasında sporcularınve insanların eşitliği söz konusu ise bu sorunların düzeltilmesi gerekir.Hemen belirtelim bu bizim kendimiz için istediğimiz bir şey değil. Devlet katlarında, yasalarda,yönetmeliklerde ‘PARALİMPİK’ kelimesine kadar çok geçerse,önümüzdeki nesiller bu oyunların önemini anlarlar.Artık bütün dünya biliyor ki Paralimpik Oyunları yapılmadan, bir kentte Olimpiyat Oyunları yapılamaz.

 

Neydi bu konular?

 

1) İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlıkve Düzenleme Kurulu’nun adınaOlimpiyat ve Paralimpik Oyunlarıilavesinin yapılması. Çok da zorolmaması gerek. Herhalde fazlayoğunluktan yetkililerimiz bu konudabugüne kadar bir şey yapmadılar.

 

2) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulu. Bu kurulun kurulduğu tarihlerde, ülkemizde Paralimpik Oyunları tanınmıyordu.Ama artık az da olsa tanınıyor. Eğer bu kurulda üniversite temsilcileri, Olimpiyat Komitesi Temsilcisi, Spor Yazarları Derneği’nin temsilcisi bulunuyorsa,bir üyeliğin de mutlaka Paralimpik Komitesi’ne verilmesi gerekir.

 

3) Daha önce de birkaç kez yazdık.Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden ses çıkmadı. Geçtiğimiz son 1.5 sene içinde 400 muhtelif branştaki antrenörlerin, engelli sporları için eğitildiği söylenmişti. Ama bunun arkası bizdeki bilgilere göre gelmedi. Bu eğitilen antrenörler hangi illerde, hangi spor konuları konusunda eğitmenlik yapmaktadır bilinirse branşlara ve illere göre o konuda destek de sağlanabilir.

 

Engellilere hatalıdenir mi?

 

08 ve 15 Şubat 2016 tarihli köşemizde yazdık. 08 Ocak 2016’da Antalya-Alanya’da düzenlenen ‘Engelsiz Siber Güvenlik Konferansı’na katılan Savunma Sanayi Müsteşarlığı ARGE ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Ata Şenlikci konuşmasında “Benim şahsıma ait 6 çocuğum var, hanımımla beraber.Elhamdülillah hiçbirinde hata yok” diyeakla ve mantığa sığmayan bir konuşma yaptı. Biz kendisine bu yazılarımızla sorular sorduk. Mesela “Allahü Teala’nın yarattığıen değerli varlık olan insana ‘Hatalıdır’ deme cesaret ve gücünü nereden alıyorsunuz? Bir başka ifade ile,Allahü Teala size göre hatalı işler mi yapıyor?” diye yazmıştık. Daha sonra,okuyucularımızdan yüzlerce mail geldi. Bunların bir kısmını yayınladık.

 

Unutulan bir şey yok

 

Sonuçta Ata Şenlikci’nin bir özürdilemesi gerektiğini hem okurlarımız,hem de biz ısrarla üzerinde durarak kendisine hatırlattık. Aradan geçen 2 ay içinde Ata Şenlikci’den birses çıkmadı. Herhalde bazılarının düşündüğü gibi, “Milletimiz balık hafızalıdır, nasılsa bu unutulur, geçer gider” dedi. Oysa unutulan bir şey yok. Ancak devlette görev yapan insanlarımız, çoğunlukla özür dilemeyi bir zayıflık kabul ederler.Oysa hepimizin bildiği gibi,hatalı bir davranış veya sözümüzden dolayı özür dilemek bir erdemdir. Kendisine bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Duyuru                                                               

 

Bu köşe ile ilgili yorumlarınızı www.tesyev.org sitesinden ‘Yazarlarımız’ bölümüne tıklayarak yapabilirsiniz.

 

 

 

04.04.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping