kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Brezilya'dan haberler iç açıcı değil

 

 

Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, 4 günlüğüne Brezilya’daki hazırlıkları görmek üzere RİO’ya uçtular.

 

Aldığımız haberler pek iç açıcı değil. Paralimpik Oyunları’na 6 aydan az bir süre kalmasına rağmen, engelli sporcuların bir takım zorluklarla karşılaşacağı kesin. Bunlardan bir tanesi, atletizm yarışmalarının yapılacağı Olimpiyat Stadı. 2007 yılında Pan Amerikan Oyunları için inşa edilmiş bir stat, koşu pistleri henüz daha inşaat halinde ve olimpiyat köyüne olan uzaklığı yaklaşık 30 km. Nerdeyse mahalle arasında bir konumu var ve yine orada edinilen bilgilere göre bu mahallenin pek de tekin bir yer olmadığı söyleniyor. Bir de o günlerdeki trafiği düşünürsek, engelli sporcuların çekeceği sıkıntılar şimdiden belli.

 

Atıcılık poligonları askeri tesis içinde. Otele dönüş yaklaşık 90 dakika sürmüş. İnşaa halindeki otoyol biterse bu süre azalacakmış.

 

Özellikle tekerlekli sandalyelilerin kalacağı odalarda, yatakların yere olan yüksekliğinin 45 cm geçmemesi lazım. Alınan bilgiye göre 50 cm civarında imiş. İnşallah bu bilgi doğru çıkar da, tüm dünyadan gelecek olan tekerlekli sandalyeli sporcular zorluk çekmezler.

 

Binaların 10. katından yukarısı engellilere uygun olmadığı için sporculara verilemiyor.

 

Bir diğer konu da Türk Hava Yolları ile gidiş... Önce Sao Paulo, oradan RİO aktarması sırasında kafilenin çok zorlanacağı. Sadece ülkemizin kafilesinde en az 25 tekerlekli sandalyeli kullanıcısının bulunacağı ve eğer bu sporcuların uçak körüğe yanaşmazsa, her birinin aşağıya alınmaları en az 15’er dakika süreceğini ve sporcuların saatlerce beklemek zorunda kalacağını söylemek de bir kehanet değil.

 

Burada yapılması gereken, bir an evvel Türk Hava Yolları ile görüşülerek İstanbulRİO için o günkü uçuş programında bir değişikliğe gidebilmek.

 

Bunun için de Müsteşar Yardımcımız Kamuran Özden’in, “Girişimlerde bulacağız” diye söylemesi içimizi bir nebze rahat ettirdi.

 

 

10.04.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping