kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Özel Sporcular Spor Federasyonu

 

    

 

18 Kasım 2012 tarihinde göreveseçilen federasyon başkanı Birol Aydın ve ekibinin 3.5 yıllık çalışmalarını sizlere sunmak istiyoruz. Göreve geldikleri 2012 yılında kulüp sayısı 90’dı. 2016’nınMart ayı sonunda bu sayı 420’ye ulaşmış. Toplam 2672 kadın ve erkek sporcu sayısı ise 6564’e çıkmış. Yani neredeyse 3.5 senelik bir zaman içinde yüzde 150’ye yakın bir artış.

 

2 Dünya, 1 Avrupa Şampiyonası düzenlediler

 

Futbol Federasyonu’nun destekleri ile ‘Futbol Engel Tanımaz’ projesi kapsamında Özel Sporcular Futbol Ligi 4’üncü yılına girmiş. Bir miktar borç ile devir aldıkları federasyonun bugün itibarıyla hiç kimseye borcu yok. Yine aynı görev süresi içinde, ülkemizde 2 Dünya Şampiyonası ve 1 Avrupa Şampiyonası düzenlenmiş. Daha geçen ay 09-18 Mart tarihleri arası Antalya’da gerçekleştirilen 1, 2 ve 3’üncü Bölge Atletizm Şampiyonası’na 1460 sporcu, antrenör, idareci ve ailenin gidişiyle büyük bir katılım sağlanmış. Bu arada bölge şampiyonaları düzenlenerek DownSendrom’lu, Otizimli ve Mental zihinsel engelli sporcuların ayrı ayrı yarıştırılmaları sağlanmıştır. Ve daha birçok etkinlik yapılmıştır.

 

Hedef 2016 Rio Paralimpik Oyunları

 

Bu çalışmalar tabii ki bir ekip çalışması. Ama federasyon başkanı Birol Aydın, insancıl, kararlı ve yönetim kurulu üyeleriyle tam bir uyum içinde. Spor ile ilgili her türlü kurumla ilişkilerini en üst düzeyde yürüten bir başkan. Bu alanda Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile kurduğu ilişkiler sonucu, 2015 yılında TESYEV tarafından tüm özel sporcu kulüplerine yaklaşık 1.250.000 TL tutarında malzeme yardımı yapıldı. Şimdi tüm çabaları 2016 Rio Paralimpik Oyunları’na sporcu gönderebilmek. Bizler de elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.

 

Federasyonlardan şikayetler

 

Paralimpik Oyunları’na katılacak 3 engelli spor federasyonuyla belirli kademelerde yapılan görüşmelerde, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ile olan ilişkilerde, elemanlarının bu konuda fazla bilgileri olmadığını belirtiyorlar. Doğrudur. Hiç kimse Paralimpik Oyunları, kuralları, başvurular konusunda tüm bilgilere sahip olmak durumunda değil. Ancak federasyonlar bu elemanlarını eğittikten, yetiştirdikten sonra bu görevleri vermeli. Aksi halde çıkan sorunlar, Uluslararası Komite tarafından ağır eleştirilere neden oluyor.

 

‘Yine mi Türkiye?’

 

Akreditasyonlarda, turnuvalara yapılacak bildirimlerde gecikmeler yaşanıyor. Dahasonra ParalimpikKomitesi’ne ricaedilerek süresigeçmiş uluslararası turnuvalara başvurulmak isteniyor. Geçenlerde Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin bir yetkilisi yine öyle bir talep karşısında “Yine mi Türkiye?” dedi.

 

Koltuk düşünmeyi bıraksak...

 

Bu hiç hoş bir durum değil. Bunun sorumluluğu orada görev yapanların dışında, o federasyonların teknik komitelerine ve diğer kurullarına aittir. Bugüne kadar böyle bir eleştiri almayan Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve dolayısıyla ülkemiz de zor durumda kalmaz.

 

Artık zamanı geçti ama 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na kadar personellerini eğitsinler. Türkiye Milli Paralimpik Komitesi de bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söylemiştir. Ama yetkililer böyle ciddi işlerle uğraşmak yerine, daha şimdiden Paralimpik Oyunları’ndan sonra yapılacak federasyon seçimlerinde kimin başkan olacağını, kimin kime karşı çıkacağını konuşmaya başladılar bile. Kendilerini düşünmekten, ülkeyi ve engelliler sporlarını düşünmeye vakit bulamıyorlar. Onlar için önemli olan ‘koltuk’ ve o ‘koltuğun’ getireceği nimetler.

 

 

Duyuru                                                                

 

Bu köşe ile ilgili yorumlarınızı www.tesyev.org sitesinden ‘Yazarlarımız’ bölümüne tıklayarak yapabilirsiniz.

 

GÜZEL SÖZ

 

Dünkü acılar, bugünkü sevinçlerimizin kaynağıdır. POCLOK

 

 

25.04.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping