kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
‘İnsanlıktan yoksunlar’

 

 

İbrahim Gümüşdal, tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürüyor. Aynı zamanda Türkiye Milli ParalimpikKomitesi’nin Genel Sekreteri. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bir toplantıya katılmak üzere Ankara’ya gitmek üzere yola çıkan İbrahim Gümüşdal,bana havaalanında yaşadıklarını dile getiren bir yazı göndermiş. Aşağıda sizlerle paylaşmak istedim.

 

‘Toplantı için...’

 

“20 Nisan saat 14:00‘de Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bir toplantıya katılmak için THY 11:30 uçağına bilet almıştım. Evime yaklaşık 30-40 dakikalık mesafede olmasına rağmen, malum İstanbul trafiğini göz önüne alıp check-in sırasında engelimden dolayı meydana gelebilecek gecikmeyi de hesaba katarak, saat 09:30 gibi yola çıktım. Herhangi bir terslikle karşılaşmadan saat 10:05 gibi İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkına vardım.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı

 

Girişteki güvenlik görevlilerinden uygun park yeri göstermelerini rica ettiğimde içlerinden biri gayet nazikçe,“İzniniz olursa size refakat edebilir ve park yeri bulmanıza yardımcı olurum”dedi. Çok teşekkür ettim ve birlikte katlı otoparka girdik. Güvenlikçinin tarifi ile engelliler için ayrılmış yere geldiğimizde boş yer yoktu. Aynı katta bulunan diğer engelli otoparkına yöneldik,yok, diğerinde de yine yer yok.

 

‘Uçağı kaçırdım’

 

Bir alt kata geçtik, sonuç aynı.Bir kaç tur attık ama boş yer yok ve vaktimin daraldığını fark ettim. Yaklaşık25 dakikalık uğraştan sonra otopark ınen arka tarafında zor bela boş bir yer bulduk. Aracımdan inip tekerlekli sandalyeme binip güvenlikçi arkadaşın yardımıyla asansörlere varmam, oradan terminale girip güvenlik kontrolünden geçip check-in bölümüne varışım da bir10 dakikamı aldı. Kontuardaki yetkililer bilet işlemlerini yapmaya başladıklarında birbirleriyle konuşmaya, oraya buraya telefon etmeye başladılar ve üzgün bir ifadeyle “Maalesef sizi uçağa alamıyoruz,uçuştan 45 dakika önce yani 10:45’de burada olmanız gerekirdi, şu an10:47 ve sistem kapandı, biletiniz yandı, bir sonraki uçuş 12:30’da,o uçuşa bilet bulabilirseniz hiç olmazsadönüş biletinizi kurtarırsınız” dediler.

                                                                                                                                                   

 

Sen benim kim olduğumu biliyor musun?’

 

Bilet satışa vardığımda, o uçuşun da dolu olduğunu öğrendim. Öylece kalakaldım ve kendime öfkeyle sordum ‘Daha ne kadar bu eşkıyalıklara dayanacaksın?’ Tekrar aracıma binmeden önce, engelli olarak benimy aşamımı zindan eden haramzadelerin araçlarının fotoğraflarını tek tek çektim.O arada aklıma bana yardımcı olan güvenlik görevlisinin sözleri geldi.‘Abi bu plakaları not edip polise bildirsene.’ Şaka gibi, ama adam da haklı. O araç sahiplerini uyarmaya teşebbüs etse, muhtemelen alacağı cevap “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” olacak. Değer mi engelliler için işini gücünü riske atmaya?

 

‘Şehir eşkıyalarına ceza verilsin’

 

Evet kimse alınmasın, gücenmesin ama bu artık resmen hak gaspıdır.Yıllardır birçok engelli arkadaşımın aynı konudaki şikayetlerini bu sütunlarda okuyoruz. Hâlâ en ufak bir ilerleme yok. Trafik ekibi terminal girişinde bekleme yapan araçlara ara sıra anons yaparken, bir zahmet otoparka da giripbu modern görünümlü şehir eşkıyalarına kanunda açıkça belirlenen cezaları uygulayamaz mı? Uygulayamıyorlarsa o halde o yasak levhaların orada ne işi var? Bu da ayrı bir devlet otoritesini hiçe saymak değil mi? Trafik Şube Müdürlüğü’nün görevi sadece ruhsat,plaka dağıtmak mıdır?” Bu arada yanlış yerlere park edip hayatımı zorlaştıran araçların plaklarını tek tek kaydettim ve gereken yerlere bildirdim.”

 

İbrahim Gümüşdal

 

 

‘Olmadı Arif  Başkan’

 

22-24 Nisan tarihinde Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, engelli spor kulüplerini Antalya’da bir araya getirdi. Toplantıya katılan Bucalı Engelliler Spor Kulübü Başkanı Raşit Yürüm bize aşağıdaki mail’i göndermiş. Yorum sizlerin.

 

‘Ortada başarı yok’

 

“Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Sayın Birol Aydın Bey’i canı yürekten kutluyorum. Bizim Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Uztürk Bey keşke onun kadar çalışabilseydi. 2012’de Paralimpik Olimpiyatlara 42 sporcuyla katılmışız. 2016’da sayı şimdilik 41. Kota alması beklenen 5-6 sporcumuz daha varmış. 24.04.2016’da Antalya’daki Başkanlar toplantısında bunu başarı olarak anlatıyor. Tabii ki başarı yok.

    

Sayın Arif Bey 2020’deki 100 sporcu hedefiniz çok güzel de, ne yaptınız ki size tekrar başkanlık görevini verecek engelli camiası? Siz ki Antalya’da Paralimpik’ten bahsederken, “Paralimpik Komitesi’nden neden bir kişi bile yok?” dediğimde, bunun başkanlar toplantısı olduğunu ve gerek görmediğinizi söylediniz. Bence eksiklik yaptınız Başkan.

 

‘Engellinin engelliden başka dostu yok’

 

Bakınız Sayın Birol Bey’e TESYEV ile ilişkilerinden dolayı federasyonuna ne kadar yardım sağlamış. Artık şu anlamsız inadı bırakın da TESYEV yardımlarından bizler de yararlanalım. Biz kulüpler olarak engelli camiasının siyaset üstü tutulmasından yanayız. Zira bunun zararını bugüne kadar hep gördük. Ayrıca o toplantı yaptığınız 5 yıldızlı otel 10 numaraydı teşekkür ederiz. Bir de toplantı salonundaki kürsüye rampa yapsanız olmaz mıydı? Boccia Asbaşkanımız ilk gün karga tulumba kürsüye çıktı. İkinci gün kürsüye çıkmaktan vazgeçti, aramızda izledi. Bence çok ayıp ettiniz. İçinizde tek gerçek engelli ve çok çalışkan birini bile gözümüzün önünde eksik bıraktınız. Olmadı başkan hiç olmadı. Demek ki ENGELLİNİN ENGELLİDEN BAŞKA DOSTU YOK bu ülkede...”

 

Raşit Yürüm

 

 

 

02.05.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping