kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Almanya’dan

 

 

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’da, Alman Allianz Sigorta’nın sponsorluğunda, Bayern Münih Basketbol Takımı, RİO Paralimpik Oyunları’na katılacak Alman Milli Takımı ile karşı karşıya geldi. Ve tabii ki yürüyen basketbolcular da tekerlekli sandalyede idiler.


Münih’li basketbolcular topla hareketlerinde çok iyi olmalarına rağmen, tekerlekli sandalyede basketbolu oynamakta çok zorlandılar. Bu yüzden de Alman Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı çok rahat hücum imkanı buldu ve sonunda maçı     28-5 kazandı.


Ülkemizde de 1 ya da 2 defa benzeri organizasyonlar yapıldı. Ama maalesef yapılan böyle organizasyonlar orada kalıyor. Oysa, bu tip maçların daha sıklıkla yapılması için “Dünya Engelliler Günü” veya “Türkiye Sakatlar Haftası” beklenmemeli diye düşünmekteyiz. Böylece Tekerlekli sandalye basketboluna olan ilgi daha da artacaktır.


İnclusion, yani günlük yaşamda hep birlikte olmak konusunda daha önce de defalarca yazdık. Birleşmiş Milletler’in son yıllarda desteklediği bu projelere göre, engelli ve engelsiz insanlar günün her saatinde, her koşulda birlikte olup yaşıyorlar. Böylece, onlara “Canım bunlar da engelli işte, gelsinler aramıza” denmiyor. Bunun da en önemli uygulama ve başarı yollarından bir tanesi spor.


Almanya’da inclusion çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu satırların yazarı da kısa bir süre sonra Hessen Eyaletinde Spor ve İçişleri Bakanlığı’nda benzeri projeler için birlikte çalışacak.


Bizde ise ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ne de Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan henüz bir ses yok.

 

 

08.05.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping