kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Engelliler Golfü

 

 

 

Bundan yaklaşık 9 sene önce Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Ağabey, engelli golfünü de başlatalım” dediğinde çok sevindik ve heyecanlandık. 


Almanya’nın bir numarası ile yine Alman ve Dünya’nın en iyi engelli golf antrenörlerinden birini davet ederek, yaklaşık 60 engelli kardeşimizle ilk testler ve çalışmalar yapıldı. Bir süre sonra bu spora ilgi duyan engelli sporcularımızın sayısı 6-7’ye düştü. Daha sonra da bir tek ülkemizin şu anda gururu Mehmet Kazan, tek başına kaldı. Daha sonra kendisine Ahmet Özyazıcı da katılınca, Uluslararası Turnuvalarda ve Avrupa Şampiyonaları’nda başarılar gelmeye başladı. 


Bu arada Golf Federasyonumuz, bu sporcularımıza özel bir antrenör tahsis ederek ayrıca geliş- gidişlerini de ayarlayarak büyük destek verdi. 


2015 yılında yapılan Avrupa Engelli Golf Birliği (EDGA) birinci sınıf müsabakası olarak takvimde yer alan organizasyona Avrupa’nın 12 farklı ülkesinden 67 bedensel engelli sporcu katıldı. 


Turnuva üç farklı kategoride düzenlendi. Milli gururumuz Mehmet Kazan 13.5 handikap ile organizasyonda ikinci kategoride 10 farklı ülkeden 20 sporcu ile mücadele etti. Ve günün en başarılı neticesini alarak altın madalya kazandı. 


Ahmet Özyazıcı ise bu sene 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında, Fransa Golf Federasyonu tarafından düzenlenen ve 7 farklı Avrupa ülkesinden toplamda 45 sporcunun katıldığı organizasyonda mücadele ettiler. Milli gururumuz Mehmet Kazan, organizasyonda I. kategoride 1. ve 2. gün yaptığı skorlarla kategorinin şampiyonu oldu. 


Diğer bir milli sporcumuz ve gururumuz Ahmet Özyacı da 19 sporcunun olduğu 2. kategoride yarıştı. Ve o da 2. gün sonunda şampiyonluğu getirdi. Ve 2. kategorinin net birinciliğini de kazanmış oldu. 


Onların başarılarında, kendileri ile devamlı meşgul olan antrenör Gencer Özcan’ı da unutmamak gerekir. Yeterli mi? Tabii ki yeterli değil. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Golf branşı da açıldı. Ama Uluslararası Paralimpik Komitesi henüz bu konuda Paralimpik Oyunları için bir adım atmadı. Umudumuz 2024 Paralimpik Oyunları’nda engelliler golfünde spor branşları arasına girmesi. 


Belki biraz fazla şey istiyoruz ama, Golf Federasyonumuzun da bu spordaki bedensel engelli sporcularımızın sayısını artırmak için desteklerini sürdürmeleri ve yeni sporcuları bu spora kazandırmalarını bekliyoruz.

 

 

05.06.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping