kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
BUGÜN SÖZ OKURLARIMIZDA …

 

                                       

 

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve ‘’ Söz sizin ‘’ diyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları…

 

 

‘Dönüm noktam oldu’

 

Sizinle tanışmasam böyle bir etkinliğe katılabilir miydim bilmiyorum. Bu toplantı hayatımın dönüm noktası oldu. Yaşama isteğimi kaybettiğimi düşünüyordum. Hayatta başarabileceklerim konusunda düşüncelerim çok kötüydü. Fiziksel engelimi, psikolojik engelim haline dönüştürmüştüm. İçimde en ufak bir hayal ve umut yoktu. Deyim yerindeyse öylesine yaşıyordum.

 

Ama toplantıda duyduğum hayat hikayeleri, tanıştığım diğer arkadaşların başarıları ve yaşama istekleri bende bir şeyleri değiştirdi. Artık başarılı olacağımı, yalnız olmadığımı ve destekleyeceklerini öğrendim. Gerçekten bana değer verenler olduğunu öğrendim. Hayata dört elle sarılacağım. Hepinize minnettarım, en içten dileklerimle teşekkürlerimi sunarım

 

H. Ç./Bilecik

 

Teşekkürler’

 

30 aydır cezaevindeyim. 5-6 senedaha cezam var. Ziyaretime gelen-giden olmadığından maddi sıkıntım büyük.Bazı ihtiyaçlarım için hayırseverlerden yardım istiyorum. 42 numara spor ayakkabı, XL eşofman, tesbih,saat, kitap ve para yardımı bekliyorum.

 

Engin Arslan

2 no’lu T TipiCezaevi

A-27 Koğuşu

Bandırma/Balıkesir

 

KOCAÖMER DERLER ADINA

 

Seviliyor, sayılıyor

Binbir zorluğu aşıyor

Engelsiz yaşamak için

Gece-gündüz çalışıyor

 

Engelleri yıktı yere

Tahtı kurdu gönüllere

Engellilerle el ele

Sevgisi benziyor sele

 

Yufkadan olmuş yüreği

Durmaz gider hep ileri

Sevgiyle uzanır eli

Engelliye sürer merhemi

 

Engellilerle birlikte

Güzel günler ve dirlikte

Engelsiz bir dünya için

Çalışıyor için için

 

Kocaömer derler adına

Diler engelsiz hayatı

Sevgi dolu dünya için

Budur inanki muradı

 

Rumuz : Dost kalem

 

 

‘Ceza indirimi istiyoruz’

 

Devletimizden umudumuz bize 3 veya 5 yılceza indirimi yapmaları. Ceza evlerinin geneline baktığımız zaman 15-20 yıl doluluk kapasitesi hiç boşalmayacak. Devletimizden ve Başbakan’danisteğimiz üçte bir veya beşte bir ceza indirimi.Ailelerimize ve sevdiklerimize özgür bir şekilde kavuşmak ve suçlu duygusundan kurtulmak istiyoruz.

 

Arslan Şakar- Hasan Bolat

T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

A-3 Koğuşu Şehzadeler / Manisa

 

Sayın Cumhurbaşkanım ve Başbakanım,biz adli mahkumlarız ve bir sefere mahsus af ya da ceza indirimi istiyoruz. Yeterince ıslah oldum. Bir sefere mahsus düşünün vebizleri sevdiklerimize ailelerimize ve topluma kazandırın. Bizler bu vatanın çocuklarıyız.

 

Sefer Gemici

Ümraniye E Tipi Kapalı Cezaevi

D-10 Koğuşu / İstanbul

 

 

‘Mektup yazar mısınız?’

 

Yüzde 90 görme engelliyim. 43 yaşında,çok sosyal biriyim.Benimle arkadaş olmak isteyen, sosyal yardımlaşmayı bilen tüm engelli ve mahkum arkadaşlarımdan mektup bekliyorum.Benim çok sevdiğim bir söz var:“İyiliğe gücün yetmezse bile kötülük yapma.’’ Ben insanları,doğayı, yaşamayı ve hayata tutunmayı seviyorum. Benim gibi pozitif düşünüyorsanız mutluluğuma mutluluk katın.

 

Ramazan Erdal

T Tipi Kapalı Ceza Evi B/9 Koşu

Dinar/Afyonkarahisar

 

 

‘Acun Ilıcalı’ya sesleniyoruz’

 

Biz cezaevinde yatan 2 kader mahkumu arkadaşız. Sayın Acun Ilıcalı’ya sesleniyoruz. Yapmış olduğu programları beğenerek izliyoruz.Arkadaşımla burada mağdur durumdayız. Bazı temel ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Bizim XL Fenerbahçe eşofman takım, 34-36 beden blue jean, 50 beden keten pantolon,42-45 numara ayakkabı, XL tişört,XL mont, XL kazağa ihtiyacımız var.

 

Cemal Ateş

E Tipi K.C.E.

E-1 Koğuşu / Kastamonu

 

 

‘Kitap okumak istiyorum

 

Biz kader mahkumlarının sıkıntı ve sorunlarını sizin aracılığınızla duyurmaktayız. Bu nedenle bizlere göstermiş olduğunuz hassasiyet ve incelikten dolayı teşekkür ederim.Okuyucularınızdan, okudukları fazla kitapları yollamalarını rica ediyorum. Mektup arkadaşlığı kurmak isteyen herkesten mektup bekliyorum.

 

Gökhan Bayram

E Tipi Kapalı Cezaevi B/1

Koğuşu / Kahramanmaraş

 

 

06.06.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping