kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Zika Virüsü ve Rio 2016 (2)

 

 

Geçen hafta Zika Virüsü’nü anlatmış, alınması gereken önlemler konusunda o güne kadar ne Türkiye Milli Olimpiyat Komitemiz’den ne de Türkiye Milli Paralimpik Komitemiz’den, Sağlık Kurulları vasıtasıyla bir bilgi aldığımızı belirtmiştik.

 

Başkanlığını Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nevin Ergun’un yaptığı Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Sağlık Kurulu’ndan, başta başkanları olmak üzere diğer 8 üyeden de bugüne kadar bir bilgi alamadık.

 

Şimdi isterseniz yakından tanıdığımız Almanya Olimpiyat ve Paralimpik Komiteleri’nin neler yaptığını kısaca özetleyelim:

 

5 Şubat 2016 tarihinde, Alman Milli Olimpiyat Komitesi Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Med. Bernd Wolfarth ve Prof. Dr. Med. Barbara Gärtner tarafından gönderilen bir mailde, neler yapılması gerektiği anlatılıyor ve özellikle de hamile kadınların Brezilya, Kolombiya, Meksika, Panama, Paraguay, Porto Rico, Venezuela gibi Orta ve Güney Amerika ülkelerine seyahatleri tavsiye edilmiyor. Daha sonra gidecek sporcuların hangi tip koruyucu ilaçları kullanması anlatılıyor vs.

 

Yine aynı tarihde, Alman Paralimpik Komitesi Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Jürgen Kosel tarafından benzeri tavsiyeler yapılan bir bilgi notu gönderiliyor. Yalnız Zika Virüsü konusunda değil, ayrıca sıtma ve sarılık konusunda da Brezilya’nın Rio dışındaki kentlerine gidecek olanlara, belirli ikazlar ve aşı tavsiyelerinin yanında, Paralimpik Komitesi Sağlık Kurulu’nun, Paralimpiklere katılacak sporculara ve diğer teknik kadroya, sivri sineklere karşı otelde yataklarının üzerlerine asacakları sinek tellerinin olanaklar nispetinde verileceği duyuruluyor. Ve odalarında klima cihazlarını kapatmamalarının da, sivri sineklerin kural olarak sıcaktan soğuğa uçmadıkları için, bir önlem olarak düşünüldüğü anlatılıyor.

 

Bizde ise ilk defa geçen hafta, Atletizm Federasyonumuzun, Uluslararası Federasyondan bu konuda gelen bir yazının tercüme edilerek, Türkçesi ile birlikte, sporculara ve gidecek kafileye ulaştırılacak haberini aldık.

 

Hâlâ Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin Sağlık Kurullarından ise bir ses yok.

 

 

 

 

19.06.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping