kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Uluslararası turnuvalar

 

 

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu “International Tournaments İstanbul” adı altında geçtiğimiz hafta İstanbul’da bir Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası düzenledi. Turnuvaya, İran ve Hollanda’nın yanında Milli Takımımız da katıldı. Turnuvanın yapılacağını başlama tarihinden 3 gün evvel gelen bir davetiyeden ögrendik. Malesef izleme imkanımız olamadı. Size turnuvanın sonucunu da yazmayı isterdik ama, gerek federasyonun web sitesinde, gerekse medyada bu konuda en ufak bir bilgi yoktu. Bu da lafa gelince konuşan bu federasyonumuzun, böyle bir turnuvaya ne kadar önem verdiğinin bir başka göstergesiydi. 


Bu arada yakın çevremizden duyduğumuza göre, yaklaşan federasyon seçimleri dolayısıyla, aday olacaklardan bazılarının benimle görüştüklerini, randevu istediklerini duyduk. Tekrar belirtelim ki bu satırların yazarının Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanlığı görevinin gerektirdikleri dışında, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile gerek başkanı olduğu Türkiye Engelliler Spor Yardım Ve Eğitim Vakfı (TESYEV), gerekse şahıs olarak herhangi bir ilişkisi yoktur ve yapılacak olan seçimlerde de herhangi bir adayı desteklemesi söz konusu değildir.


Diğer bir turnuva da, Haziran ayı sonunda Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından, 8 ülkenin katıldıgı ve Ankara’da yapılan İNAS Avrupa Atletizm Şampiyonası idi. Bu uluslararası yarışmadan da ilgili federasyonun gönderdigi bir davetiye ile turnuva başlamadan bir gün önce akşam üzere haberimiz olduğu için katılma şansımız olmadı. 

 

Yıllardır içinde olduğumuz engelliler sporunda, son senelerde federasyonların idari bakımdan ne kadar geride kaldıklarını her defasında bir kez daha gözlemliyoruz. Elde edilen başarılar ve 2016 Rio Paralimpik Oyunları’na katılma konusundaki çabalarımız, teknik adamlarımızın ve sporcularımızın başarısıdır. Federasyon yönetim kurulları ise önümüzde çok ciddi ve Dünya’nın ikinci büyük spor organizasyonu olan Rio Paralimpik Oyunları’na sporcularımızı motive etmek, onların ihtiyaçlarını karşılamak yerine, şimdiden seçme, seçilme yarışına girmiş olmaları, bu spora emek verenleri olduğu gibi bizleri de ziyadesiyle üzmektedir.

 

 

 

 

10.07.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping