kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Rio'dan Haberler İyi Değil

 

 

 

 

07-18 Eylül 2016 tarihleri arasında RİO'da yapılacak Paralimpik Oyunları ile ilgili Uluslararası Paralimpik Komitesi'nden gelen haberler iyi değil.

 

Anlatılanlara göre, bütçe denkliği sağlanamamış, Dünyadaki Milli Paralimpik Komiteleri'ne yapılması gereken ödemeler yapılamıyor. Bu durum böyle devam ederse, en az 30-40 ülke Paralimpik Oyunları'na katılamayacak.

 

Ayrıca, bugüne kadar tüm Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda kural haline gelmiş, ilgili ülkenin başkan ve genel sekreterine tahsis edilen bir araba, şoför ve tercümanı son anda 'Bütçe yok' diye iptal ettiler. Hadi bu bir yana, ülkelerin sporcularını Olimpiyat Köyü'nden, yarışmaların yapılacağı yerlere götürecek otobüslere de yine aynı gerekçe ile şoför veremiyorlar. Ve tavsiyeleri şu: "Ya buradan size Brezilyalı şoförler buluruz, parasını siz ödersiniz, ya da kendi ülke kafilenizden ehliyetini Portekizceye çevirip, tasdik ettirdikten sonra bir elemanınız bu otobüsleri kullanabilir." Düşünün, Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek olan, RİO'yu hiç bilmeyen insanlar o trafik keşmekeşinde ve güvenlik sorunlarının yaşandığı kentte, sporcularını kendileri alıp, yarışmaların yapılacağı yerlere götürecekler.

 

Bazı yarışma yerlerinin iptal edilerek, yeni yerlerde yapma kararı aldılar. O salonların ve sahaların ne durumda olduğu da belli değil. Ayrıca birçok medya merkezini kapatıp, diğerleri ile kombine etmeyi düşünüyorlar. (Bu bizim ülkemizi çok ilgilendirmiyor.

 

Çünkü Türkiye'de yazılı basından bu güne kadar akreditasyonunu yaptıran hiçbir gazete yok.) Peki bu durumda kabahat kimin? Tabii ki önce Brezilya Devleti'nin. Ama onun kadar da sorumlu olan Uluslararası Olimpiyat ve Uluslararası Paralimpik Komiteleri. Kendileri ile ilgili her türlü ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanırken, iş engelli sporculara gelince "Para bitti" diye ortaya çıkıyorlar. Burada yanlış, zamanında bu oyunların Brezilya'ya verilmesiydi.


Bir başka yazımızda bu konuya değineceğiz.

 

 

 

28.08.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping