kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Rio Paralimpik Oyunları Açılışı

 

 

 

16. Rio Paralimpik Oyunları’nın açılış törenini canlı olarak izledik. Brezilyalılar ellerinden geleni yaptılar. Ancak daha önce izlediğimiz Pekin ve Londra Paralimpik Oyunları’nın görkemli açılış törenlerinin yanında biraz sönük kaldı.

80 bin kapasiteli Maracana Stadı’nın yüzde 60’ı ancak dolmuştu. Kalan kısma ise katılan ülkelerin kafileleri oturtulmuştu.

 

Açılış törenine Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach gelmedi. Sporcularımızın bir kısmı son ana kadar “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç gelecek mi?” diye sordular. Biz de gelemeyeceğini söyledik. Bunun üzerine sporcularımızdan bir tanesi: “Sayın Bakanımız Olimpiyat Oyunları’na 2 kez geldi. Bizi ise onurlandırmadı.” Önemli değil, kim takar engelli sporcuları? Üzüldük mü? Üzüldük. Umarız Sayın Bakanımız Oyunlar bitmeden Rio’ya gelir ve tüm kafilemizi mutlu eder.

 

Oyunların ilk gününde, Görme Engelli Judo sporcusu Ecem Taşın ilk bronz madalyamızı aldıktan sonra, 41 kg bedensel engelliler halter yarışmasında, gururumuz Nazmiye Muslu Muratlı 104 kilo kaldırarak, hem Paralimpik hem de dünya rekorunu kırdı. Umudumuz, madalyalarımızın oyunlar süresince devamı. Bir başka konu ise Olimpiyat Oyunları sırasında, çoğunlukla Rio’da bulunduğunu duyduğumuz Brezilya Büyükelçimiz Sayın Hüseyin Diriöz’den henüz bizler ve engelli sporcularımız bir haber alamadık.

 

Bu ilgisizlikler yalnız bizleri değil, sporcularımızı da üzmektedir. Ama yılmak yok. Önümüzdeki yıllarda engelli sporlarındaki olumlu gelişmelerimizden çok ümitliyiz.

 

Her zaman söylediğimiz gibi, burada elde edilen başarıları hiç kimse sahiplenmesin. Bu başarıların tamamı özverili sporcularımızın, onları yetiştiren fedakar antrenör ve teknik adamlarımızındır.

 

NOT: Okurlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, huzur içinde geçirmelerini dilerim.

 

 

 

11.09.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping