kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Nur içinde yat Metin ağabey

 

 

 

 

Geçtiğimiz hafta Metin Oktay’ın aramızdan ayrılışının 25. yılı idi. O efsanenin futbolunu anlatmak benim haddim değil. Ama insanlığı ile ilgili bir - iki örnek vermek istiyorum.

 

16 yıl onunla yurt içinde ve yurt dışında çok kez beraber olduk. 1988 yılında İzmir’de bir sabah çok erken saatlerde o zamanki Efes Oteli’nin merdivenlerinde oturmuş sohbet ediyorduk. Önümüzden bir küçük çocuk koltuğunun altında 8-10 adet Hürriyet Gazetesini satarak geçiyordu. Metin Ağabey çocuğu yanımıza çağırdı, tüm gazetelerin toplam fiyatını sordu. İki misli parayı verdi. Gazeteleri önümüze bıraktırdı. O sevimli çocuk sevinerek giderken Metin Ağabey, “Gel buraya” diyerek tekrar çağırdı. “Al şimdi bunları yeniden sat” dedi.

 

1976 senesinde bir gece kulübünün tuvaletinden aynı anda çıktık. Tuvaletçi kadına cebindeki paraları sayarak 500 TL. bıraktı. (O zaman asgari ücret zannedersem 120 TL.idi) Ben “Baba ne yaptın” dediğimde; “Bana bak, biz neredeyse her gece buralarda eğleniyoruz. Bu tuvaletteki anamız yaşındaki kadınlar sabaha kadar pis kokular içinde oturuyorlar. Sana vasiyetim bu kadınları hiç ihmal etmeyeceksin” dedi.

 

Çok sıklıkla bana hep şunu söylerdi: “Yavuz, mutluluk diye bir şey yoktur, mutlu anlar vardır. Onları yaşayalım. İnsanları sevelim, hep iyilik düşünelim.”

 

Onun insanlığı ile ilgili daha çok anımız var. Bir başka sefer onları da yazacağız. Nur içinde yat Metin Ağabey. Seni çok özlüyorum.

 

 

 

18.09.2016

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping