kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
22 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası

 

 

 

9-14 Ocak 2017 tarihlerinde İtalya’nın Lignano kentinde Avrupa 22 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası yapıldı. Genç millilerimiz grubunda İngiltere, Fransa ve İspanya ile karşılaştılar. Namağlup bir şekilde gruptan çıkarak yarı finalde İtalya ile eşleşen gençlerimiz, nihayet geçen hafta cumartesi günü finalde, geçen yılın şampiyonu İngiltere ile karşılaştı. Finalde İngiltere’yi 53-38’lik skorla yenen gençlerimiz, böylece Avrupa Şampiyonu oldu. Genç sporcularımız ve teknik adamlarımızı yürekten kutluyoruz.Şampiyonanın devam ettiği bir hafta süresince, ülkemizdeki hiçbir yazılı ya da görsel medyada bu şampiyona ile ilgili haberlere rastlamadık. Sadece Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve birkaç engelli spor internet sitesindeki haberler dışında.
 


Basın bölümü var mı?Turnuva bir Avrupa Şampiyonası’ydı. Avrupa’nın en iyi 8 ülkesi buraya katılma hakkına elde etti ve bunların içinde, onlardan yıllar sonra bu spora başlamış ülkemizin gençleri şampiyonluk kupasını ülkemize getirdiler. Finalden sonraki geçen pazar günü tüm gazetelerimizi inceledik, hiçbirinde bir satır bile bir haber yoktu (Star gazetesi hariç). Başta gazetem Milliyet olmak üzere. Ancak burada tüm suçu da basınımıza yüklemeyi doğru bulmuyoruz. Acaba Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun bir basın ilişkileri bölümü varmı? Bu sonuçlar, turnuvanın gidişi bültenler halinde gazetelere hergün bildirildi mi? Bu soruların cevabı gerçek ilgisizliğin nerede başladığını ortaya çıkaracaktır.

Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın genç şampiyonları telefon ile arayıp kutlamasının da etkisi ile, geçtiğimiz pazartesi günü Milliyet, Hürriyet ve Posta’nın dışındaki gazetelerimizde haberler çıktı.

 


Tekrar etmekte fayda var:

Unutmamamız gereken bir nokta, ülkemizde tekerlekli sandalye basketbolunun, karşılaştığımız ülkelerden 40-50 yıl sonra başlaması gençlerimizin başarısının önemini daha açık bir şekilde ortaya çıkarıyor !

 

 

 

 

22.01.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping