kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Bir Yıl Böyle Geçti 3

 

 

Sevgili okurlarım, 2 hafta önce 1 yıldır bu köşede yayınladığımız yazıları gözden geçirmeye başlamıştık. Bu hafta da kaldığımız yerden devam ediyoruz.


 

Sayın Cumhurbaşkanımız haksız mı?

(04.07.2016)

 

Geçtiğimiz haftalarda Milliyet Gazetesi'nden Cemal Ersen kardeşimiz konuyu çok geniş bir şekilde inceledi. Biz de Paralimpik sporları ile ilgili görüşlerimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edelim.

 

Yaptığı konuşmada federasyonlarımızı eleştiren Cumhurbaşkanımız, 2 önemli sporcumuzu danışman olarak yanına aldığını ve kolektif sporlarda bir adım atmamız gerektiğini açıkça dile getirdi. Ve ilave etti: "Bu konularda aslında bütün federasyonlarımızın çok daha ciddi bir şekilde işe eğilmesi lazım." Birçok engelli spor federasyonunda sorun var Sayın Cumhurbaşkanım, spora gönül vermiş biri olarak sizinle aynı fikirde olmamamız mümkün değil. Ama, bir küçük eksikliği dile getirmemize de izin veriniz. Engelsiz sporlarında bahsettiğiniz neredeyse başı bozukluk, birçok federasyonun düzgün çalışmayışı, Engelliler Spor Federasyonları'nda da aynı şekilde devam ediyor. Özellikle de Bedensel ve Görme Engelliler Spor Federasyonu'nda.


 

Talimatınızı bekliyoruz


 

İçlerinde sadece Özel Sporcular Spor Federasyonu son senelerde büyük bir ivme kazandı. O da, başındaki başkanın ciddi ve bu spora gönül vermiş biri olmasından. Size arz ediyoruz ki, Paralimpik oyunları bittikten sonra, Gençlik ve Spor Bakanlığı vasıtasıyla, özellikle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan, yukarıda bahsettiğimiz iki federasyonun hesaplarının, çalışan profesyonel personelin hem Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nun hem de mahkemelerdeki ceza ile sonuçlanan davalarının incelenmesi talimatını vermenizi bekliyoruz. 2020'ye daha iyi durumda olalım. Hiç değilse 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na kadar ülkemiz Paralimpik sporlarda da bugün geldiği yerlerden çok daha yüksek seviyelere çıkar. İsim vererek, gerek devlette konu ile ilgili kardeşlerimizi, gerekse federasyon çalışanlarını zor durumda bırakmak istemiyoruz. Danışmanlarınızdan birini görevlendirseniz ve bizleri dinlerse, belki o zaman sizin talimatlarınızla engelliler sporunda çok daha düzgün seviyelere geliriz.


 

Engellilere Hatalı denir mi?


 

08 ve 15 Şubat 2016 tarihli köşemizde yazdık. 08 Ocak 2016'da Antalya- Alanya'da düzenlenen Engelsiz Siber Güvenlik Konferansı'na katılan Savunma Sanayi Müsteşarlığı ARGE ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Ata Şenlikci konuşmasında şöyledemişti:

 

“Benim şahsıma ait 6 çocuğum var, hanımımla beraber. Elhamdülillah hiçbirinde hata yok.” Bu akla ve mantığa sığmayan konuşmasıyla ilgili olarak, kendisine yazılarımızla sorular sorduk. Mesela “Allah-ü Teala'nın yarattığı en değerli varlık olan insana ‘Hatalıdır' deme cesaret ve gücünü nereden alıyorsunuz? Bir başka ifade ile, Allah-ü Teala size göre hatalı işler mi yapıyor?” diye yazdık. Daha sonra, okuyucularımızdan yüzlerce mail geldi. Bunların bir kısmını yayınladık. Unutulan bir şey yok Sonuçta Ata Şenlikci'nin bir özür dilemesi gerektiğini hem okurlarımız, hem de biz ısrarla hatırlattık. Aradan geçen 2 ay içinde Ata Şenlikci'den ses çıkmadı. Herhalde bazılarının düşündüğü gibi, “Milletimiz balık hafızalıdır, nasılsa bu unutulur, geçer gider” dedi. Oysa unutulan bir şey yok. Ancak devlette görev yapan insanlarımız, çoğunlukla özür dilemeyi bir zayıflık kabul ederler. Oysa hepimizin bildiği gibi, hatalı bir davranış veya sözümüzden dolayı özür dilemek bir erdemdir. Kendisine bir kez daha hatırlatıyoruz.

 

Not: Bu yazı 3'üncü kez 04 Nisan 2016 tarihinde bu sütunlarda yayınlanmıştır. Bu beyefendiden hâlâ ses çıkmadığı için hatırlatmakta yarar gördük.

 

 

 


 

 

23.01.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping