kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
İskenderun'da Güzel Şeyler Oluyor

 

 

 

İskenderun Belediyesi son zamanlarda engelliler ile ilgili çok güzel projeler yapıyor. Bunlardan biri ‘Hayat Engelsiz Güzel’. Bu projede, İŞKUR ile yapılan işbirliği sonucu engelli bireylere çeşitli eğitimler veriliyor. Amaç, engellilerin toplumda etkin bir rol alması, sosyal hayata katılabilmeleri ve istihdam edilebilirliğin önündeki engellerin kaldırılması... 
 
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil “Kurslarımız devam edecek. Proje kapsamında 18-30 yaş arası hafif ve orta zihinsel engelli 10 bireye 288 saat ‘Servis Eğitimi’ verilecek. Kursu başarıyla devam ettiren engelli çocuklarımıza moral olması açısından başarı belgeleri verdik. Şu an kurslara bir süre ara verildi. Yarıyıl tatilinin ardından eğitimlere yeniden devam edilecek. Ve böylece engelli bireylerimize iş, eğitim ve sosyal yaşama daha fazla katılma imkanı sağlanacak” dedi.
 
 
Down sendromlu çocuklarımıza üniversite eğitimi
 
 
Yine İskenderun Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde ‘İstersek Engelleri Kaldırabiliriz’ projesi kapsamında Down sendromlu bireylere sembolik olarak bir günlük üniversite eğitimi verildi.
 
+1 Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil’in katılımıyla düzenlenen eğitimlerde, eğitim gören öğrenciler tarafından çeşitli mesleki bilgiler aktarıldı. Amaç, toplumda farkındalık oluşturmak. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yaşadıkları sevinç görülmeye değerdi
 
 
Ülkemizde en çok sıkıntısını çektiğimiz konulardan biri bu. Etkinliğin sonunda Down sendromlu öğrencilere bir günlük eğitimin ardından, İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olarak diplomaları verildi. Onların diplomaları ile poz verirken ki sevinçleri görülmeye değerdi. Her iki etkinlikte de emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyor, bu tür etkinliklerin diğer belediyelerimize de örnek olmasını diliyoruz.
 
 
TESYEV’DEN desteğe devam
Yeni yıl ile birlikte TESYEV, engelli sporcularımız ve engelli vatandaşlarımıza desteklerine aynı hızla devam ediyor. Eğitim bursları, ameliyatlar, ortez, protez ve işitme cihazları gibi ihtiyaçların dışında, bu yıl Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Özel Sporcular Spor Federasyonu ile üzerinde görüşülen protokollere göre, bu spor dallarındaki kulüplere ve onların sporcularına olanakların elverdiği oranda destek olunacak. Ülkemizde bugün 194 görme engelliler ve 492 özel sporcular spor kulübü var. Her sene olduğu gibi ‘Osman Şahin Görme Engelliler Satranç Turnuvası’ bu yıl da yapılacak. Görme engelliler spor kulüplerine de federasyon aracılığı ile, goalball topları, gözlükler ve satranç tahtaları gönderilecek. 
 
 
 
Davete cevap gelmedi
 
 
İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı ile telefonda iletişim zorluğu olduğundan, kendi isteği ile danışmanı vasıtasıyla görüşüldü. İlk sordukları soru ‘Yol paramızı ve konaklamayı siz mi vereceksiniz?’ oldu. Düşünün, bir vakıf, engelli spor federasyonunu malzeme desteği konusunda görüşmek için toplantıya davet ediyor. Ve onların ilk sorusunu yukarıda yazdık. Daha sonra yazılı olarak gönderdiğimiz davete de cevap gelmedi. Demek ki malzeme ve diğer konularda desteğe ihtiyaçları yok. 
 
 
 
Malzeme ve giyim ihtiyaçları karşılanacak
 
 
Her zaman söylediğimiz gibi her şeyi devletten beklemek mümkün değil. Sponsorlarımızın ve halkımızın verdiği destekle, TESYEV gerekli katkıda bulunuyor. Bu federasyonların, bu sene yapacakları muhtelif bölgesel ve Türkiye Şampiyonaları’na destek olmanın yanında spor kulüplerinin özellikle malzeme- giyim ihtiyaçları konusunda çalışmalar başlatıldı. Sizler de bu konuda katkı sağlamak isterseniz www.tesyev.org sitesinden iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca faturalı hatlardan bir SMS 10 TL olmak üzere destek yazıp 5633’e gönderebilirsiniz.
 
 
 
 
30.01.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping