kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Almanya'dan...

 

 

 

1 Şubat 2017 tarihi itibariyle Alman Engelliler Spor Federasyonu, 3 senelik yeni bir projeye başladı. Projenin adı: ‘Herkes için daha fazla dahil olma’.

 

 

Projenin toplam bedeli ise 600 bin euro. Amaç spor yolu ile engelli insanları, engelsiz insanların hayatına dahil etmek, onların birlikte spor yapmasını sağlamak ve böylece engelliler konusundaki bazı olumsuz düşüncelerin de ortadan kalkmasını sağlamak.

 

Bu arada çeşitli engelli spor federasyonlarının da bu konunun içine daha çok girmesi ve ilgi göstermesi. Her zaman yazıp söylediğimiz gibi, ülkemizde henüz bu konuda bir gelişme yok. Ufak tefek, bir-iki girişimin dışında. Oysa spor, yalnız engelsiz değil, engelli ve engelsiz insanları da bir arada yaşatan, dostluklar kurduran, rekabete açık ve sporcuların öz güvenlerini arttırıcı bir uygulama.

 

Alman Engelliler Spor Federasyonu aylık bülteninde 22 yaş altı Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasını şöyle duyurdu: “Avrupa Şampiyonu, şaşılacak bir şekilde tarihte ilk defa, geçen yılın şampiyonu İngiltere’yi finalde yenen Türkiye oldu.”

 

Sevgili Alman dostlarımız, umarız bundan 17-18 sene önce bizlere antrenörlerini göndererek tekerlekli sandalye basketbolundaki ilerlememizi kıskanmıyorlardır. İşte Türk milletinin, gençliğinin bir özelliği de bu. Onlardan 40 sene sonra başladığımız sporda, gençlerimiz Avrupa Şampiyonu olurken, Almanya Rio Paralimpik Oyunlarında, bir Gençlik Kampı yaparak, genç sporcu olma yolunda ilerleyen engelli çocukları ve gençleri o atmosfere alıştırmak ve yapılan spor dallarını yakından inceleme fırsatı vermek için yaptıkları kamptan sonra, şimdi de Köln’ de bir ikinci kamp yapacaklar. Burada da karşılıklı olarak oradaki izlenimler, sporun önemi gibi konularda, Rio’dan akılda kalanlar tartışılacak. Türkiye’de de, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile bu yıl tüm zor şartlara rağmen, bir uluslararası engelli sporcular kampı yapmak için çaba gösterecek.

 

 

 

 

06.02.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping