kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Görme Engelliler Kayak Kampı

 

 

 

İstanbul İstinye Rotary Kulübü Mart 2002'den beri her sene 20 engelli kardeşimizi Uludağ’a kayak yapmaya götürüyor. Bugüne kadar 260 kişiye ulaşmış. Bu sayı size küçük gelmesin. Çünkü engelliler için yapılacak her türlü etkinlik çok önemli. Otobüslerle götürülen görme engellilerimiz 3 gece 4 gün Beceren Otel’de konaklıyor, kayak eğitmenleri ile özel dersler alıyor, sosyal aktiviteler, halk oyunu dersleri, birlikte sola şarkı aktivitesi yapıyor ve kaynaştırıcı oyunlar oynuyorlar. Bu seneki kampın yapılması için çok da fazla olmayan bir sponsor desteğine ihtiyaç var. Kurumlarımız leylamud@yahoo.com mail adresinden Sayın Leyla Müderrisoğlu’na ulaşabilirler.
 
 
 
Bir başarı hikayesi
 
 
Nehir Aslan, TESYEV’imizin bursiyerlerinden. Mekatronik bölümünü bitiren başarılı bir kardeşimiz. Fakülteyi ve bölümünü birinci olarak bitirdi.
 
 
Köy şartları
 
 
Bana gönderdiği mailde "Köy şartlarından tırnaklarımızla didinerek yola çıktık. Bu yolda Allah yolumuzu sizlerle birleştirdi. Tökezlememize sizin gibi kalbi insan sevgisi ile dolu bireyler sayesinde izin vermedi. Bizler de buna layık olabilmek için tüm gayretimizle mücadele ettik. Birlikte geldik buralara ve hep birlikten büyük bir güç doğduğunu birlikte gördük. Şarkıda da söylendiği gibi 'Beraber yürüdük biz bu yollarda.' Hepinizden Allah razı olsun, kucak dolusu, yürek dolusu saygı ve sevgilerimi tekrar sunuyorum" diyor.
 
 
Ulaşım zorluğu
 
 
 
Nehir şimdi Ankara’da çalışıyor. İş yerine 3 kilometre uzaklıkta bir ev kiralıyor. Lojman için uğraşmış ama olmamış. Nehir, "Anneme üzülüyorum, lojmanlar yakın olsaydı eve gidip gelme imkanı bulabilecekti. Servislerde engelli uyumlu araç yok. Sandalye ile gidip geleyim diye ilk iş günlerimde annem beni sandalye ile götürüp getirdi. Soğukta çekilmiyordu doğrusu. Bir aya kalmadan da servis hazırlandı, bizim çabalarımızla olan servisten kurumda 5 çalışan faydalanıyor" diyor.
 
Sevgili Nehir
 
Seninle birkaç kez karşılaştık. Sohbetlerimiz oldu. Seninle yalnız ben gurur duymuyorum. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'ndaki (TESYEV) çalışanlarımız da, destekçilerimiz de seninle gurur duyuyor. Yolun hep açık olsun.
 
 
 
Almanya'dan
 
 
1 Şubat 2017 tarihi itibariyle Alman Engelliler Spor Federasyonu, 3 senelik yeni bir projeye başladı. Projenin adı: 'Herkes için daha fazla dahil olma.'
Projenin toplam bedeli ise 600 bin euro. Amaç spor yolu ile engelli insanları, engelsizlerin hayatına dahil etmek ve birlikte spor yapmalarını sağlamak. Böylece engelliler konusundaki bazı olumsuz düşüncelerin ortadan kalkması hedefleniyor. Bu arada çeşitli engelli spor federasyonlarının da bu konunun içine daha çok girmesi ve ilgi göstermesi isteniyor. Her zaman yazdığımız gibi, ufak tefek bir, iki girişimin dışında ülkemizde bu konuda bir gelişme yok. Oysa spor, yalnız engelsiz değil, engelli ve engelsizleri bir arada tutan, dostluklar kurduran, rekabete açık ve sporcuların özgüvenlerini artırıcı bir uygulama.
 
40 sene sonra başladık
Alman Engelliler Spor Federasyonu aylık bülteninde 22 yaş altı Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasını şöyle duyurdu: "Avrupa Şampiyonu, şaşılacak bir şekilde tarihte ilk defa, geçen yılın şampiyonu İngiltere’yi finalde yenen Türkiye oldu." Sevgili Alman dostlarımız, bundan 17-18 sene önce bizlere antrenörlerini gönderdiler. Umarız tekerlekli sandalye basketbolundaki ilerlememizi kıskanmıyorlardır. İşte Türk gençliğinin bir özelliği de bu. Onlardan 40 sene sonra başladığımız sporda gençlerimiz Avrupa Şampiyonu oldu.
 
Engelli sporcular kampı yapmak istiyoruz
 
Almanya Rio Paralimpik Oyunları'nda bir Gençlik Kampı yaptı. Genç sporcu olma yolunda ilerleyen engelli çocukları ve gençleri o atmosfere alıştırmak, yapılan spor dallarını yakından göstermek için yaptığı kampın şimdi de ikincisini Köln'de düzenleyecek. Burada karşılıklı olarak oradaki izlenimler, sporun önemi gibi konular ve Rio’dan akılda kalanlar tartışılacak. Türkiye’de de, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl tüm zor şartlara rağmen bir uluslararası engelli sporcular kampı yapmak için çaba gösterecek.

 

 

 

06.02.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping