kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Alianz Almanya

 

 

 

Dünya çapında 142 bin çalışanı olan, 1890 yılında Münih ve Berlin’de kurulmuş en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Allianz, yıllardır Almanya’da Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile yaptıkları işbirliği sonucu, bu ülkede yaşayan engelli insanlara kurdukları vakıfla çeşitli projelerle destek oluyorlar.

 

Bunlardan biri de geçtiğimiz ay Hamburg’da faaliyetlerine başladı. Hamburg’daki okullarda öğrenim gören 18 yaşına kadar öğrenciler çeşitli engelli sporu ile tanışma kurslarına gidiyorlar ve engelli genç sporcularla birlikte çalışıyorlar. Amaç spor yoluyla engelli insanları da sosyal hayata dahil etmek, birlikte yaşamak, birlikte spor yapmak.

 

Bu konuda Alman Tekerlekli Sandalye Spor Federasyonu Başkanı, dostumuz Ulf Mehrens, yaptığı konuşmada, “Birlikte bir şeyleri harekete geçirmek istiyoruz, bu sadece kuvvetli ortaklar ve birleştirilmiş güçler sayesinde mümkündür” dedi.

 

Tekerlekli Sandalye Allianz yetkilileri ise son 2 senede bölgesel kurumlarla “150 dahil etme” projesi gerçekleştirdiklerini söylüyor. Bu projenin tüm basketbol spor sandalyeleri, antrenör masrafları ve kullanılan spor salonlarının kirası Allianz tarafından karşılanıyor. Başlangıç için ön görülen ise okul ziyaretleri.

 

Yani ülkemizde Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin çok küçük çapta başlattığı, ‘Paralimpik Okul Günleri’nin bir benzeri. Çocuklar ve gençler tekerlekli sandalye kullanmayı, engelli ya da engelsizler öğrendikten sonra bunları Allianz Hamburg Tekerlekli Sandalye Spor Günü’nde izleyicilere sunacaklar.

 

Ülkemizdeki Allianz Grubu’nun ise bizdeki verilere göre, Londra Paralimpik Oyunları’ndan önce Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne verdiği küçük bir destek dışında bu konuda bir faaliyetleri yok. Oysa Türkiye’deki engelliler ve engelliler sporunun Allianz gibi güçlü şirketlere, Allianz’ın da Türkiye’ye ihtiyacı olduğu bir başka gerçek.

 

Umarız bu konuda Allianz Türkiye yetkilileri harekete geçerler. Biz kendi açımızdan bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız.

 

 

 

 

19.02.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping