kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Allianz Almanya engellileri hayata dahil ediyor
 
 
 
 
 
Dünya çapında 142 bin çalışanı bulunan, 1890 yılında Münih ve Berlin’de kurulan en büyük sigorta şirketlerinden Allianz, yıllardır Almanya’da Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği sonucu Almanya’da yaşayan engellilere kurdukları vakıfla ve çeşitli projelerle destek oluyorlar.
 
 
2 senede 150 proje
 
 
Yeni projelerden biri geçtiğimiz ay Hamburg’ta ele alınmaya başladı. Hamburg'taki okullarda öğrenim gören öğrenciler (18 yaşına kadar) çeşitli engelli sporlarıyla tanışma kurslarına gidiyor ve engelli genç sporcularla birlikte çalışıyor. Amaç spor yoluyla engellileri sosyal hayata dahil etmek, birlikte yaşamak, birlikte spor yapmak. Bu konuda Alman Tekerlekli Sandalye Spor Federasyonu Başkanı, dostumuz Ulf Mehrens, yaptığı konuşmada "Birlikte bir şeyleri harekete geçirmek istiyoruz, bu sadece kuvvetli ortaklar ve birleştirilmiş güçler sayesinde mümkündür" dedi. Tekerlekli Sandalye Allianz yetkilileri ise, son 2 senede bölgesel kurumlarla 150 dahil etme projesini gerçekleştirdiklerini söylüyor. Bu projenin basketbol spor sandalyeleri, antrenör masrafları ve kullanılan spor salonlarının kirası Allianz tarafından karşılanıyor.
 
 
Okul ziyaretleri
 
 
Bu projede başlangıç için öngörülen ise okul ziyaretleri. Yani ülkemizde Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin çok küçük çapta başlattığı 'Paralimpik Okul Günleri'nin bir benzeri. Çocuklar ve gençler tekerlekli sandalye kullanmayı, engelli veya engelsizlerin birlikte spor yapabileceğini öğrenecek. Daha sonra bunları Allianz Hamburg Tekerlekli Sandalye Spor Günü’nde izleyicilere sunacaklar. Ülkemizdeki Allianz Grubu’nun ise bizdeki verilere göre, Londra Paralimpik Oyunları’ndan önce Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne verdiği küçük bir destek dışında bu konuda faaliyeti yok. Oysa Türkiye’deki engelliler ve engelliler sporunun Allianz gibi güçlü şirketlere, Allianz’ın da Türkiye’ye ihtiyacı olduğu bir gerçek. Umarız bu konuda Allianz Türkiye yetkilileri harekete geçerler. Biz kendi açımızdan bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız.
 
 
 
Kabin memurunun yazdıkları...
 
 
Geçtiğimiz ay, Frankfurt-İstanbul uçuşumda genç bir kabin memuru ile kısa bir sohbetimiz oldu. Konu, Galatasaray, Metin Oktay ve engellilerdi. 
 
Geçen hafta kendisinden şöyle bir mail aldım: "Yavuz Bey, ben kabin memuru ... Geçen ay Frankfurt -İstanbul uçuşunuzda sizinle ilgilenmiştim. Metin Oktay ile ilgili bir sohbetimiz olmuştu. Umarım hatırlamışsınızdır. Hatırlamadıysanız da canınız sağ olsun. Yavuz Bey, ben uzun uzun yazmayacağım, direkt konuya gireceğim. O uçuştan sonra sizi çok araştırdım ve yazılarınızı okudum. Gerçekten de tüm samimiyetini yitirmiş dünyada çok güzel işlere imza atmışsınız. Sizin gibi güzel bir kişiyle biraz daha fazla oturup güzel sohbet etmek isterim. Tecrübeleriniz, biz gençlere yol gösterici olacaktır. Engelliler için yaptıklarınız herkesin yapacağı şeyler değil. Bu yüzden sizinle müsait bir anınızda oturup biraz geçmişten, Galatasaray’dan, Metin Oktay’dan sohbet etmek, engelli insanlarımız için neler yapılabilir konularında fikir alıp engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
 
 
Güzel insan
 
 
Sevgili kardeşim, esas güzel olan sen ve senin gibi gençler. Tabii ki bir araya geleceğiz. Belki arkadaşların da engelli insanlarımıza hizmet etmek, onları toplumla kaynaştırmak için kendi çevrelerinde çalışmak isterler. Hassasiyetin ve insanlığın için sana bir kez de buradan teşekkür ediyorum.
 
 
 
 
20.02.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping