kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
ÖZEL SPORCULAR TURNUVASI

 

 

 

 

23-25 Şubat ile 26-28 Şubat arası Antalya Kemer’deki Limak Limra Oteli’nde Özel Sporcular Federasyonu’nun düzenlediği Masa Tenisi Şampiyonaları yapıldı. Birinci bölgenin şampiyonasına Marmara Bölgesi 70 kulüp, Karadeniz 39 kulüp ve Doğu Anadolu 23 kulüp olmak üzere toplamda 165 sporcu katıldı. 
 
 
221 sporcu yarıştı
6-28 Şubat’ta yapılan 2.Bölge Masa Tenisi Şampiyonası'nda Ege’den 34, Antalya’dan 37, İç Anadolu’dan 54 ve Güneydoğu Anadolu’dan 5 kulüp olmak üzere toplam 221 sporcu yarıştı. Şampiyonada kadınlar ve erkekler kendi aralarında eşleşti. Yarışmada 3 engel sınıfı (Otizim, Down Sendromlular ve Mental) içerisinde 4 yaş grubunda (8-11 yaş, 12-15 yaş, 16-21 yaş ve 22 yaş ve üzeri) organize edildi. Şampiyonaya mümkün olan en ekonomik fiyatlarla destek olan ve turnuva süresince sporcularımıza çok yakınlık gösteren Limak Limra Oteli’ne ve personeline ayrıca teşekkür ediyoruz. 
 
 
Malzeme desteği
 
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'nın (TESYEV) katkısıyla gerçekleşen bu turnuvada ayrıca TESYEV tarafından 10 bin adet masa tenisi antrenman topu, 610 adet masa tenisi raketi ve 1.100 adet tişört kulüplerdeki sporcularımıza dağıtıldı. Açılışta açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın, "Geçtiğimiz yıllarda 320 spor kulübümüze malzeme yardımı yaparak özel sporcularımıza destek veren TESYEV Ailesi bugün yine konaklama giderlerimizi karşılayıp malzeme yardımı yaparak bir kez daha bizlere olan desteklerini gösterdi. Buradan sizlerin ve değerli basının huzurunda bir kez daha kendi ve federasyonumuz adına TESYEV Ailesi’ne ve koca yürekli özel sporcuların ağabeyi Yavuz Kocaömer'e teşekkür eder, şükranlarımı sunarım" dedi.
 
Sağ olsun sevgili Birol bizleri onure etmiş. Artık biliniyor ki engelliler sporunda TESYEV’in bundan 19 sene önce attığı temeller üzerinde devletimizin de destekleri ile, engelliler sporu her geçen yıl daha ileri gidiyor. 
 
 
Önemli olan mutluluk
Şimdi 13-15 Mart 2017 tarihleri arasında yine Antalya'da 200 sporcunun katılımıyla Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası gerçekleştirilecek. TESYEV Ailesi orada da engelli sporcularımızla birlikte olacak, gereken yerlerde destek verecek. Önemli olan bu çocuklarımızın ve gençlerimizin mutlu olması ve daha çok hayata bağlanıp günlük yaşama daha çok adapte olmaları.
 
 
 
 
 
TESYEV GENÇLİK KOMİTESİ
 
Geçtiğimiz Kasım ayında, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı bünyesinde Gençlik Komitesi kuruldu. Ece Ilıcalı Kaya’nın başkanlığını yaptığı, Rutkay Kaya’nın başkan yardımcısı olduğu, Gizem Hatipoğlu’nun genel sekreterlik görevini üstlendiği komite için Zeynep Gürsoy, Birben Selen Akkurt, Ahmet Berkman, Serra Kaluti ve Sim Güven adlı gençlerimiz de bir araya geldi. İlk işleri yılbaşından önce, TESYEV yararına basılmış Serdar Bilgili’nin ‘Engellere Rağmen’ ve Engin Akış ve İbrahim E.Temo’nun ‘Yaban’ isimli Afrika’dan nefis fotoğraflarını içeren kitaplarını vakıf yararına sattılar. Önümüzdeki dönemde ise, yapmayı düşündükleri projeleri şöyle özetliyorlar:
 
Gençlerle öğle yemeği
TESYEV ve Gençlik Komitesi’nin görsel ve yazılı basında tanıtımının yapılması
Sosyal Medya’nın daha aktif olarak kullanılması
Resim sergisi organizasyonu
Konserler düzenlenmesi
Büyük spor kulüpleri ile TESYEV tanıtım çalışmalarının yapılması
Ünlülerle kısa filmler yapılması (destek yaz 5633'e gönder hattı için)
Engellilerin sokaklarda yaşadıkları sıkıntıları anlatan kısa filmler çekilmesi
İstanbul Barolar Birliği işbirliği ile avukat ihtiyacı olan engelli ailelerine ücretsiz avukatlık desteği verilmesi...
 
 
Hep yanlarındayız
Yukarıda kısaca saydığımız bu etkinlikleri, TESYEV Gençlik Komitesi yapar mı? Bize göre yapar. Çünkü başından beri ciddi bir şekilde düzenli aralıklarla bir araya gelerek, toplantılarda yeni fikirler geliştiriyorlar. Hepsi de belli işlerde çalıştığı için boş zamanlarında bu konularda inceleme yapmaktan çekinmiyor. Kendilerine buradan da bir kez daha başarı dileklerimizi iletiyoruz, ihtiyaçları olduğu her an yanlarında olduğumuzu da bilmelerini isteriz.
 
 
 
06.03.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping