kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Hukuksuzluk

 

 

 

 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) 2003 yılında imzaladıkları işbirliği anlaşmasında şöyle bir madde var: “Aşağıda belirtilen uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin sponsorları olan firmaların rakipleri ile Uluslararası Paralimpik komitesi ve Ulusal Paralimpik komiteleri sponsorluk anlaşması yapamazlar...”

 

Hadi buyurun bakalım.

 

İki dünya spor komitesi aralarında anlaşma yapıyorlar ve (IPC) Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin 160 ülkede olan Ulusal Paralimpik Komiteleri’ne, rakip sponsor firmalarla yapılacak anlaşmalar yasaklanıyor. Bu ana sponsorlar, uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne belli bedeller ödüyorlar. Bunlardan Ulusal Paralimpik Komiteleri hiçbir şekilde yararlanmıyor. Bir de onların sponsor bulma konusundaki hareket kabiliyetleri hiçbir yetkileri olmadığı halde IOC ve IPC tarafından sınırlandırılıyor.

 

Önümüzdeki yedi sene Toyota firmasının hem (IOC) Uluslararası Olimpiyat Komitesi, hem de IPC’ye ana sponsor olması dolayısıyla yapılan görüşmelerde, ortaya çıkan bu durumdan sonra, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi yurtdışından ve yurt içinden konu ile ilgili hukukçulardan görüşlerini aldıktan sonra, Uluslararası Paralimpik Komitesi’ni dava edecek. Gerekçe de belli. Hiçbir taraf olmadığımız halde, iki komitenin yaptığı anlaşma ile Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin zarara uğratılması tehlikesi ve rekabet kurallarına aykırılık.

 

Umarız IOC’nin başkan yardımcısı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanımız Sevgili Prof. Dr. Uğur Erdener bu konuya uluslararası mahkemelere gitmeden önce bir çözüm bulur.

 

 

23.04.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping