kredi kartı borcu sorgulama vakıfbank kredi kartı borç sorgulama yapı kredi kartı borç sorgulama
Tesyev Bursiyerleri Buluştu

 

 

 

 

353 bursiyer katıldı

 

 

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği bursiyerler toplantısının 12’ncisi bu yıl Türkiye’nin doğusundan batısına çeşitli illerde öğrenim gören 353 bursiyerimizin katılımıyla gerçekleşti. 12’nci TESYEV bursiyerleri toplantımız 6 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da yapıldı.

 

 

Eğlence, sohbet, dans

 

 

530 TESYEV bursiyeri arasında yer alan lise öğrencileri, okul durumları ve yaşları dolayısıyla bu toplantıya davet edilemedi. Aynı akşam, TESYEV gönüllüsü Diamond Medya & Organizasyon, bir araya gelmekten heyecan duyan bursiyerlerimize uzun süre unutamayacakları bir parti hazırladı. Keyifli saatlerin yaşandığı partide, Altar şarkılarıyla gençleri coşturdu, Metin Yıldız skeçleri, Caner Bulut ise hikayeleriyle herkesi güldürdü, eğlendirdi. Duhan Gürel ise DJ performansıyla geceye renk kattı, 353 genci dans ettirdi. Dizi oyuncusu, başarılı sanatçı, gençlerimize konuşmalarıyla destek veren sevgili Saadet Işıl Aksoy da o gün bizimleydi. Kendilerine bir kez de buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

Destekçilerimiz

 

 

Yandaki firmalarımız, çeşitli malzemeleri engelli bursiyerlerimize göndererek onları mutlu ettiler.

 

  • Akbulut Tekstil San. ve Tic. A.Ş. (hummel)
  • LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Tic. A.Ş.
  • Türk Henkel Kimya San. ve Tic. A.Ş.
  • Etf Tekstil Konf. İhr. Tur. San. ve Tic. AŞ.
  • Terteks Tekstil İth. İhr. ve Pazarl. A.Ş. (twigy)
  • Delta Alfa Çorap ve Tekstil San. Tic. A.Ş.
  • Hayat Kimya San. A.Ş.
  • Ahmet Ergun
  • Deha Mağazacılık Ev Teks. Ürünleri San.

        ve Tic. A.Ş. (madame coco)

  • Banat Fırça ve Plastik San. A.Ş.

 

Ayrıca her zaman olduğu gibi, ihtiyaç halinde katılımcılara destek olmak için S.O.S International Ambulance’ı unutmamak gerekir.

 

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürler

 

Bunun yanı sıra hiçbir ayrım yapmadan araç tahsisi konusunda destek veren Ataşehir, Beşiktaş, Kadıköy, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Üsküdar Belediyeleri’ne teşekkür borçluyuz.

 

İşitme engelli bursiyerlerimize, işaret dili tercümesi ile destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sağlık DairesiBaşkanlığı, Engelliler Müdürlüğü’nden Sayın Yeliz Yıldız Kökenek’e de bizlerle beraber olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

ESKİŞEHİR İLK SIRADA

 

Toplam 60 ilimizden gelen bursiyerlerimizin kentlere göre dağılımında 72 öğrenci ile Eskişehir birinci sırada. Konya 26, İstanbul 25, Amasya 21, İzmir 18 öğrenci ile Eskişehir’i takip ediyor. Bir kısmı İstanbul’a ilk defa gelen öğrencilerimizin, o günkü mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi. Son derece demokratik bir ortamda söz alan öğrencilerimiz, çeşitli eleştiriler ve isteklerde bulundular. Bunların da tamamı önümüzdeki dönem TESYEV tarafından değerlendirilecek. Sorulara çözüm bulunulmasına çalışılacak.

 

 

Diyarbakırlı Ömer

 

2012- 2013 eğitim yılı mezunumuz olan Ömer Coşuk, Batman Üniversitesi, Batman Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Asistanlığı Bölümü’nü bitirdi. Toplantıda kürsüye geldi ve bana “Yavuz Ağabey, sana bir şiir yazdım, izninle okumak istiyorum” dedi ve aşağıdaki şiiri okudu...

 

 

YAVUZ ABİ

 

Sen bizi biz ettin

Sen gönlümüzü der ettin

Sen ruhumuzun adamısın

Sen ne iyisin be Yavuz Abi

 

Seni gören yaşlı sanır

Seni gören asık yüzlü sanır

Seni gören Fenerbahçeli sanır

Allah etmesin Yavuz Abi

 

Sen koyu bir Cimbomlu

Sen koyu bir sevdalı

Sen ölümüne Galatasaraylı

Şampiyonlar şampiyonu olur

İnşallah be Yavuz Abi

 

 

 

 

 

Sen bize engel yok dedin

Sen bize biz olmayı öğrettin

Sen bize cesaret verdin

Sen ne kahramansın be Yavuz Abi

 

Seni gören yaşlı hisseder

Seni gören bitmiş zanneder

Seni gören bir şey yapmıyorsun der

Sen onları dinleme Yavuz Abi

 

Vekil ol oyumuz senin

Parti kur üyesi olalım

Başbakan ol seni tutalım

Yeter ki başkanlıktan vazgeç Yavuz Abi

 

Gençlerin gözü yolunda

Gençlerin gözü sözünde

Gençlerin gözü koltuğunda

Sen bırak biz geçelim Yavuz Abi

 

Biz seni çok seviyoruz

Biz seni çok özlüyoruz

Biz seni çok düşünüyoruz

Sen emekli ol be Yavuz Abi

 

 

Sevgili Ömer, biz TESYEV ailesi olarak hoşgörü, sevgi ve saygı konularına çok dikkat ederiz. Bu güzel şiir için ayrıca teşekkür ediyorum ve önümüzdeki TESYEV Genel Kurulu’nda başkanlığa adaylığını koymak üzere seni bekliyorum.

22.05.2017

cheap nike jerseys cheap jerseys louboutin outlet karen millen outlet cheap nhl jerseys cheap christian louboutin mbt shoes outlet louboutin outlet christian louboutin outlet christian louboutin outlet
Copyright © 2011 Türkiye Milli Paralimpik Komitesi
Hattat Halim Sok. No:13 Kat:1 Balmumcu, Beşiktaş / İstanbul - Türkiye
Tel : 0(212) 347 93 35 - 347 95 29 | Fax : 0(212) 347 97 19 | info@tmpk.org.tr
Bu site, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi tarafından yönetilmektedir. Tüm hakları Türkiye Milli Paralimpik Komitesine aittir.
Sitede bulunan bilgi, görsel malzeme vb. ticari olmayan amaçlarla ve kaynak göstererek kullanılabilir. Site içeriği, başka amaçlarla ve izin almadan kullanılamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.
louboutin outlet cheap jerseys cheap nike nfl jerseys Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 lululemon cyber monday 2015 wholesale authentic nfl jerseys cheap nhl jerseys china moncler outlet black friday 2015 north face oakley black friday cyber monday north face deals cheap mlb jerseys wholesale nhl jerseys for sale herve leger dresses sale Herve Leger Outlet cheap replica soccer jerseys cheap jerseys from china cheap jerseys factory wholesale nba jerseys Buy Lululemon headbands Black Friday lululemon black friday 2015 Louboutin Cyber Monday Sale Louboutin Black Friday canada Lululemon Cyber Monday Deals 2015 Moncler Jackets Black Friday Sale Lululemon having Black Friday Sale wholesale nike nfl jerseys cheap mlb jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping lululemon black friday wholesale jerseys china lululemon black friday 2015 wholesale jerseys wholesale jerseys free shipping