IPC BAŞKANI ANDREW PARSONS, YENİ ATANMIŞ OLAN TOKYO 2020 BAŞKANI SEIKO HASHIMOTO İLE BİRLİKTE ⒸIPC
| Genel

IPC BAŞKANI ANDREW PARSONS, YENİ ATANMIŞ OLAN TOKYO 2020 BAŞKANI SEIKO HASHIMOTO İLE BİRLİKTE ⒸIPC

Uluslararası Paralimpik Komite (IPC) Başkanı Andrew Parsons, Seiko Hashimoto’nun Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi Başkanı olarak atanmasının ardından şunları söyledi:

“Bayan Hashimoto’yu Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi’nin yeni Başkanı olarak atanmasından dolayı tebrik etmek istiyorum. Bayan Hashimoto, daha önceden Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlar Bakanlığı yapmış olması sebebiyle bize yabancı değil ve daha önce tanışıp, iletişim kurduğumuz tüm zamanlarda beni çok etkilemiştir. IPC ve Paralimpik Hareketler’deki herkes onunla çalışmayı dört gözle bekliyor ve kendisine yeni görevinde iyi şanslar diliyor.”

Parsons ayrıca Bayan Hashimoto’nun yedi kez Olimpiyatlara katılıp, bronz madalya da kazanmış eski bir sporcu ve eski Oyunlar Bakanlığı yapmış biri olarak Organizasyon Komitesi’ne güçlü bir sporcu bakış açısı getireceğini düşündüğünü de belirtti.

Hashimoto aynı zamanda Cinsiyet Eşitliğinden ve Kadınların Güçlendirilmesinden Sorumlu eski bir Bakan. Dört kez Kış Oyunları’na katılmış bir kayakçı ve üç kez Yaz Oyunları’na katılmış bir bisikletçi.

Hükümetle çalıştığı süre boyunca, Parlamento Bakan Yardımcılığı, Kültür ve Bilim Komitesi, Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Bakanlığı gibi birçok görevde bulunmuş.

Tüm bunların yanında Japonya’nın Vancouver 2010, Sochi 2014 ve Rio 2016 Olimpiyat Oyunları delegasyonunu yönetti ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarına başkanlık eden delegasyon yardımcısı olarak görev yaptı.