IPC GENEL KURULU UZAKTAN KATILIMLA DÜZENLENECEK
| Genel

IPC GENEL KURULU UZAKTAN KATILIMLA DÜZENLENECEK

11-12 Aralık 2021 tarihlerinde, Çin Taipei’de yapılması planlanan IPC Genel Kurulunun, ev sahibi ülkedeki yetkililerin, IPC (Uluslararası Paralimpik Komitesi)’ne, tüm katılımcıların ülkeye vardıktan sonra iki hafta karantinada kalması gerekeceği bilgisini vermeleri üzerine, uzaktan yapılmasına karar verilmiştir.

Haziran ayında Genel Kurulun Çin Taipei’de yapılacağı netleştiğinden beri Çin Taipei Milli Paralimpik Komitesi, Yerel Organizasyonu tarafından, tüm katılımcıların sağlık ve güvenliklerinden emin olmak adına COVID-19 önlemleri geliştiriliyordu. Ancak, yerel yetkililerle doğrudan yapılan görüşmeler sonucunda IPC’ye, aslında Genel Kurul katılımcılarının 14 günlük bir karantina sürecine alınacakları bildirildi. Bu da, konuyla ilgili herkes için pratik olmayan bir çözüm olduğundan IPC, kurulun online (çevrimiçi) gerçekleştirilmesine karar verdi.

IPC CEO’su Mike Peters; “Tüm IPC üyelerinin sağlığı en üst seviye önem derecesindedir ve son beş aydır tüm katılımcılara güvenli bir Genel Kurul alanı oluşturabilmek için Çin Taipei Milli Paralimpik Komitesi ile birlikte çalışmaktayız. Ancak Çin Taipei, gelecek olan katılımcıların varış zamanından sonra iki haftalık karantinaya alınacaklarını bildirdi ki bu da uygulanamaz olmakla kalmayıp aynı zamanda imkansızdır da. Bu yüzden belirtilen tarihe 40 gün kala, IPC Konferans ve Genel Kurulunun daha önceden belirlenen tarihlerde, çevrimiçi olarak gerçekleşmesine karar verilmiştir” dedi.

Bu seneki IPC Genel Kurulunda, 12 uygun pozisyon için 26 adayın katılacağı seçimler yer alacaktır.

IPC Yönetim Kurulu, Başkan, Yardımcı Başkan ve 10 Bağımsız Üyeden oluşmaktadır.