| Milliyet

NE ZAMAN DÜZELECEK ?

Bir süredir bazı engelli spor federasyonlarında yolsuzluk iddiaları olduğu ortaya atılmış idi. Biz de bunların içinde belgeleri olanları bu sütunlarda defalarca yayınladık.

Konumuz ise; Görme Engelliler Spor Federasyonu. Hâlâ bu federasyonun başkanı Hasan Sayyıdan hiçbir şey olmamış gibi, hiçbir şeye belgeli cevap vermeden, hakkını aramak için bu satırların yazarını mahkemeye vermeden sessizce görevinde durmaya devam ediyor.

Spor Genel Müdürlüğü de bu konuda henüz bir soruşturma başlatmış değil. Öyle olsaydı bize de başvururlar, elimizdeki belgeleri isterlerdi.

Neden bunları yazıyoruz? Bizi tanıyanlar bilir. Kimseye karşı art niyetimiz yok. Engelli sporları dışındaki federasyonlardan kulağımıza gelen doğru-yanlış bilgiler bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizim konumuz engelli spor federasyonlarıdır. Yaptığımız da; burada zaten zor koşullarda mücadele eden engelli sporcularımızın elinden, elde ettikleri primin bir kısmını almak için onları zorlayan, ‘Para vermezsen seni bir daha Milli Takım’a almam’ diyerek tehdit eden, baskı yaparak bir akrabasının hesabına para transferleri yaptıran insanları kamuoyuna tanıtmak ve engelli sporcularımızın daha olumlu koşullarda spor yapmasını sağlamaya katkıda bulunmaktır.

Bütün bu araştırmaların yapılabilmesi, sonuca varılabilmesi için de, Spor Genel Müdürlüğü’nün Disiplin Kuruluna 7-8 aydır atama yapılması bekleniyor.

Yine de meraklılarına söyleyelim, biz ne hakimiz ne de savcı. Sadece bu sütunlardaki görevimiz gereği, yanlış giden işleri kamuoyuyla, belgeli olduğu takdirde paylaşıyoruz.