SESİNİZİ YÜKSELTİN

Yavuz Kocaömer Fanatik

Sözüm Engelliler Spor Kulüpleri nin yönetici ve sporcularına… Nedir bu çekingenliğiniz? Nedir bu korkaklık? Ne zaman öğrenecegiz demokratik haklarımızı kulanmayı?

– Karda kışta Engelliler Spor Federasyonu, sizlere buzun üstünde Konya da Milli Takım kampı yaptırır.

– Her ülkenin katılmak için çaba gösterdiği Paralympicslere sporcu göndermez, ülkemizi zor durumda bırakır.

– Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası yapacağım diyen federasyondan ses çıkmaz, turnuva belki de İspanya da yapılacak.

– İspanya da Sağırlar Dünya Futbol Şampiyonası na Milli Takım hazırlık kampı yapar, devletin parası boşa harcanır. Aylardan Mayıs, “Temmuz da yapılacak” denen Dünya Şampiyonası’ndan hiç ses yok.

– Programına Dr. Trawinski Kupası nı alır, bütçe hazırdır. 12 Nisan gelir çıt yok.

– Daha bunun gibi bir çok olumsuzluk.

Peki siz neredesiniz bunlar olurken? Neden federasyondan hesap sormazsınız? Niye fakslarınızı çekip, konuları medyaya yansıtmazsınız? Neden sorumluları, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ye, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu ya şikayet etmezsiniz?

Yolluk ve harcırahlarınızı keyfi bir davranışla eksik ödeyen federasyon mutemetlerini niçin olayın olduğu anda devletin polisine şikayet edip zabıt tutturmazsınız?

Kaç kere yazdık, söyledik Alman şair Schiller in sözünü. “Kendini böcek zanneden ezilmeye mahkumdur.”

Silkelenin, kendinize gelin artık! Günlük ucuz ve ufak hesaplarla zamanınızı harcamayın, temsil ettiğiniz engelli topluluklarına layık olun. Dünya durdukça, engelli insanlar da olacağına göre, hiç değilse sizden sonra gelecek engelli insanların yolunu açın, onlara biraz katkınız olsun.

Hangi engel grubundan olursanız olun, sizlerin çoğunu yakından tanıyorum. Sizler bunu yapabilecek, korkmadan demokratik haklarınızı kullanacak, engellilere yeni ufukların açılmasını sağlayacak güçtesiniz.

Hadi göreyim sizi, utandırın beni!