GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
IPC, 2021 GENEL KURULUNA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK YERİ ARIYOR
| Bildirimler

IPC, 2021 GENEL KURULUNA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK YERİ ARIYOR

Uluslararası Paralimpik Komite (IPC), bir sonraki Genel Kurulu’nun Aralık 2021 tarihinde yapılacağını ve ev sahipliği yapacak uygun bir şehir bulma sürecini global çerçevede başlattığını onayladı.

11-12 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan IPC Genel Kurulu, Ulusal Paralimpik Komiteleri, Uluslararası Federasyonları, Engelli ve Bölgesel Organizasyonların Uluslararası Kuruluşlarını temsil edecek olan 500 kişiyi bir araya getirecek.  

2021 Genel Kurulu’na katılacak olan üyeler, yeni bir IPC Yönetim Kurulu seçip, yeni bir IPC tüzüğünü onaylayacaklar ve gelecekte Paralimpik Hareketi etkileyecek olan diğer politikalar ve prosedürleri görüşecekler.

IPC Başkanı, IPC Yardımcı Başkanı ve 10 Kurul Üyesi rollerinin seçimine ek olarak, 2021 Genel Kurulu’nda seçilmiş olan şehirde başka aktiviteler de yer alacak. 2021 Para Spor Ödülleri gerçekleşirken, iki gün boyunca sürecek olan Üyelik Bilgisi Konferansı (9-10 Aralık) da yapılacak. IPC Yönetim Kurulu ayrıca 7-8 Aralık tarihlerinde de görüşecek.

IPC Yönetim Kurulu Başkanı Mike Peters, “Yaklaşık 500 kişi ile yapılacak olan seçimlerde, yedi gün sürecek olan görüşmelerin ve kayda değer yan aktivitelerin de yaratacağı ekonomik etki ile Genel Kurulun çok iyi geçmesi bekleniyor.“ dedi.

Peters ayrıca “Pandemiye rağmen Tokyo 2020 ile Pekin 2022 arasında gerçekleşecek olan toplantı ile ilgili iyimser olduklarını ve önümüzdeki aylarda potansiyel şehirlerin gösterecekleri ilgiyi merakla beklediklerini” de belirtti.

En son IPC Genel Kurulu, 2019 yılında Bonn, Almanya’da, IPC’nin son 21 senedir bulunduğu şehirde gerçekleşmişti.  Son seçimler ise, IPC’nin üçüncü Başkanı olan Brezilya’lı Andrew Parsons’ın seçildiği Abu Dhabi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan seçimlerdi.