IWAS 2022 DÜNYA OYUNLARININ YERİ DEĞİŞTİ
| Bildirimler

IWAS 2022 DÜNYA OYUNLARININ YERİ DEĞİŞTİ

Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Sporları Federasyonu (IWAS), 2-9 Ekim tarihleri ​​arasında yapılması planlanan IWAS Dünya Oyunları 2022’nin Rusya’nın Soçi kentinden çekileceğini ve alternatif bir ülkede yapılacağını duyurdu.

IWAS Başkanı Rudi Van Den Abeele şunları söyledi: “Diğer pek çok kişi gibi IWAS, Rusya’da büyük bir uluslararası spor etkinliğine ev sahipliği yapmanın şu anda imkansız olduğunu düşünüyor. Üyelerimizin görüşleri ve ev sahibi ülkenin tüm sporculara kendilerini gösterebileceği platformunun verileceği güvenli bir etkinlik düzenleme yeteneği bizim için çok önemli.”

“Tüm sporculara ve üyelerimize, IWAS 2022 Dünya Oyunları’nın, hepimizin bir spor festivali için bir araya geleceğimiz olağanüstü bir yarışma olacağına dair güvence vermek istiyorum.”

Portekiz’in Vila Real de Santo Antonio kentinde düzenlenen 2017 Oyunlarının yeri ve tesisleri ile ilgili olarak, yerleri ve tarihleri ​​Kasım 2022 olarak belirlenen ve yeniden konumlandırılan Oyunlar için görüşmeler devam etmektedir. 8 Mart’ta yapılması planlanan bir IWAS Yönetim Kurulu toplantısının ardından, ayrıntılar Oyunlar ve spor programı hakkında nihai hale getirilecek ve IWAS Üyelerine iletilecektir.

Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Sporları Federasyonu (IWAS)
28 Şubat 2022