ENGELSİZ ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
| Genel

ENGELSİZ ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) ev sahipliğinde düzenlenen Engelsiz Ödül Töreni’nde 10 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Cumhuriyetin 100., TSYD’nin ise 60. yılının kutlandığı senede ilk kez engelli sporculara yönelik ödül töreni düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde TSYD’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen TSYD-Petrol Ofisi Engelsiz Ödül Töreni’nde 10 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Törene TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, TFF Onursal Başkanı ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Şenes Erzik, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç katıldı.

Organizasyonda dağıtılan ödüller ve sahipleri şöyle:

1. Yılın Milli Takımı: Goalball Kadın Milli Takımı
2. Yılın Kadın Sporcusu: Sevda Altunoluk (Milli Goalball oyuncusu)
3. Yılın Erkek Sporcusu: Abdullah Öztürk (Milli Para Masa Tenisçi)
4. Yılın Antrenörü: Osman Çarkçı (İşitme Engelliler Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü)
5. Azim Ödülü: Sevilay Öztürk (Milli Para Yüzücü), Sümeyye Boyacı (Milli Para Yüzücü)
6. Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Fatma Damla Altın (Özel sporcu-Atletizm), Ayşegül Pehlivanlar (Milli Para Atıcı)
7. Vefa Ödülü: Dilara Çevik: (Down sendromlu milli atlet), Emirhan Akçakoca (Down sendromlu milli atlet), Özel Sporcular Down Masa Tenisi Milli Takımı
8. Farkındalık Ödülü: Ampute Futbol Milli Takımı
9. Yavuz Kocaömer Özel Ödülü: Korhan Yamaç (Milli Para Atıcı)
10. Sağlık Kahraman Ödülü: Prof. Dr. Nevin Ergun

Yavuz Kocaömer Özül Ödülü’nü Başkanımız Dr. Avukat Murat Aksu takdim ederken “Bugün eğer Para Sporları bu noktaya geldiyse Yavuz Kocaömer’in şahsi gayretleriyle gelmiştir” söylemiyle bir süre önce kaybettiğimiz Onursal Başkanımız Yavuz Kocaömer’i de andı.

Başkanımız Dr. Av. Murat Aksu, tarihimizde ilk kez yapılan bu törenin bundan sonra da devam etmesi dileğiyle konuşmasını noktaladı.