IPC, TOKYO 2020 ANTI-DOPING INTERNET SAYFASINI AÇIYOR
| Genel

IPC, TOKYO 2020 ANTI-DOPING INTERNET SAYFASINI AÇIYOR

Uluslararası Paralimpik Komite (IPC), bu yıl Paralimpik Oyunlara katılacak olan Ulusal Paralimpik Komiteler, Ulusal Anti-Doping Organizasyonları ve Uluslararası Federasyonlar için önemli bilgilerin yer aldığı, Tokyo 2020 anti-doping için özel olarak açılmış olan bir internet sayfası kurdu.

Bu yeni internet sayfası IPC Anti-Doping Yasası, Tokyo 2020 Doping Kontrolü Rehberi ve Oyunların katılımcıları için gerekli olan önemli bilgileri ve bunların nasıl uygulanacaklarını içeriyor.

Sporcuların ve destek personelinin Oyunlar öncesinde (ve sırasında) hazırlanmasına yardımcı olmak için, Paralimpik oyunlara yaklaşırken, Tokyo 2020 kaynaklarına bağlantıların bulunduğu, bir dizi önemli tarih vurgulanıyor.  

Eğitim kaynaklarının içerisinde yeni başlatılmış olan ‘Tokyo 2020 Paralimpik için ADEL – elektronik-öğrenim kursu bulunuyor. IPC ve Dünya Doping Dairesi arasındaki bu iş birliği, Oyunlara katılacak olan sporcular ve antrenörlerini eğitmeyi hedefliyor.

Bununla beraber bu programda, doping kontrol prosedürlerini kolay bir şekilde anlamaya yardımcı olan ‘PlayTrue2020’ (DürüstOyna2020) kaynakları da bulunuyor. PlayTrue2020, Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için oluşturulan ve Japon hükümeti ile birlikte Japon Anti-Doping Dairesi (JADA) tarafından yönlendirilmiş olan yasal bir projedir ve sporun değerlerini teşvik etmeye odaklanmıştır.

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na hızlı bir şekilde yaklaşırken, “herkesin iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gerektiği ve Oyunlar öncesinde haklarını ve yükümlülüklerini anladıklarından emin olduklarının bilinmesi hususları da ayrıca vurgulanmaktadır.