IWAS VE CPISRA YENİ İSİM VE LOGOSU
| Genel

IWAS VE CPISRA YENİ İSİM VE LOGOSU

Uluslararası Barış ve Gelişim için Spor Gününde, yeni isim ve logo ‘World Abilitysport’, IWAS ve CPISRA tarafından resmen açıklandı.

IWAS ve CPISRA, bu haberi şu şekilde duyurdu;

“Sevgili World Abilitysport Üyeleri ve Tekerlekli Sandalye Sporu Ülkeleri,

Bugünden sonra IWAS ve CPISRA markalarının adının ‘World Abilitysport’ ile değiştirdiğini resmi olarak duyurmaktayız.

Bizim için çok heyecanlı bir zaman ve umarız sizin için de öyledir. Bu birkaç yıllık çalışmanın sonucu ve bizler bitiş çizgisini geçtiğimiz için çok mutluyuz. Buralara gelmemizi sağlayan destekleriniz için size, üyelerimize, çok minnettarız.

Bugün ve gelecek haftalarda, sosyal medya ve yeni açılacak olan internet sitemiz www.worldabilitysport.org  üzerinden yeni markamızı tanıtıma sunacağız.

Kendi materyallerinizde kullanmak için logomuza ihtiyacınız olacağından, gelecek haftalarda Marka kitabı ve logonun iki versiyonuyla beraber tümünü size sağlayacağız.

Bizler sporun gelişimi ve fiziksel engelli insanlara yeniden imkanlar yaratmak için sizinle beraber bu yolculuğa devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bununla birlikte IWAS ve CPISRA, sözleşmeye dayalı anlaşmalar dolayısı ile IWAS Tekerlekli Sandalye Eskrim adıyla Paris 2024 Paralimpik Oyunlarının bitişine kadar yer alacağını ve IWAS Tekerlekli Sandalye logosunun Paris 2024 Paralimpik Oyunlarının bitişine kadar bütün Tekerlekli Sandalye Eskrim oyunlarında kullanılacağını da belirtirken, Tekerlekli Sandalye Eskrim sporundaki rollerinin ve sorumluluklarının hiçbir şekilde değişmeyeceğini de vurguladı.