ÖZEL SPORCULARIMIZ İTALYA’DA TARİHİ BİR BAŞARI ELDE ETTİ
| Genel

ÖZEL SPORCULARIMIZ İTALYA’DA TARİHİ BİR BAŞARI ELDE ETTİ

Türkiye, İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Özel Sporcular Avrupa Şampiyonası’nda futsalda şampiyonluk, atletizmde ikincilik ve judoda üçüncülük elde etti.

Şampiyona, 21 ülkeden 514 sporcunun katılımıyla yapıldı. Türkiye, futsal, atletizm, yüzme, judo ve masa tenisi olmak üzere beş branşta mücadele etti.

Milli sporcularımız, bireysel müsabakalarda 26 altın, 19 gümüş ve 14 bronz olmak üzere toplam 59 madalya kazandı.

Futsal milli takımımız, finalde Portekiz’i 2-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu. Atletizm milli takımımız, erkekler 4×100 metre bayrak yarışında ikincilik elde etti. Judo milli takımımız ise takım halinde üçüncü oldu.

TÖSSFED Başkanı Birol Aydın, şampiyonayı değerlendirdiği açıklamada, “Özel sporcularımız İtalya’da büyük bir tarih yazdı. Futsal milli takımımız Avrupa şampiyonu oldu, atletizm milli takımımız Avrupa ikincisi oldu, judo takımı üçüncü oldu. Çocuklarla gurur duyuyoruz, rekorlar kırarak yeni rekorlar elde etti. Engelli sporcularımız Türkiye’ye nereden nereye geldiklerini gösterdi. Bu imkanları bize veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımıza ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.