| Milliyet

ALKIŞLAR TAŞ YAPI’YA

Geçtiğimiz hafta, yer veren yazılı basında da okuduğumuz gibi, Taş Yapı, ampute futbolunda bir ilke imza atarak bir yıl süre ile hem ampute futbol liglerinin hem de Ampute Futbol Milli Takımı’nın sponsoru oldu. Engelli sporumuza destek olan Taş Yapı şirketine buradan şükranlarımızı sunuyoruz.

Ampute futbol, ülkemizde hızla gelişerek, kısa sürede Dünya klasmanlarında en üst sıralara çıkmayı başardı. Bu da Türk gencinin, ister engelli ister engelsiz, olanak sağlandığı takdirde ne kadar yetenekli olduğunun bir başka göstergesi… Tekerlekli sandalye basketbol ligine 2 senedir sponsorluk yapan Garanti Bankası’na da bu vesile ile teşekkürlerimizi tekrarlıyoruz.

Engelli sporculara ne kadar çok destek verilirse, onlar da ismimizi, ülkemiz dışında duyurmaya devam edeceklerdir. Diğer batı ülkelerine göre çok daha kısa bir geçmişi olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız’ın daha birkaç ay evvel Güney Kore’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda 3. olduğunu da bu arada tekrar hatırlatalım.

Engelliler sporunun bir diğer sponsoru ise BP yani British Petrol… 2012 senesinden beri, gerek engelli sporculara, gerekse Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne verdikleri destekleri de burada yeniden anımsayalım.

Sponsorluk görüşmelerinin başlangıcında konuyu derhal gündemine alan ve sponsorluğa hazır olduğunu belirten Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı ve Yönetim Kurulu üyesi olan kızı Ece Turanlı’ya tekrar teşekkürlerimizi sunarken, bu davranışın diğer büyük şirketlerimize örnek olmasını diliyoruz.

Ülkemizde engelliler sporunun daha da gelişeceğine hiç şüphemiz yok. Bu süre içinde de biz hem güzellikleri, hem çirkinlikleri, görevini yapmayan bürokratları sütunlarımızda konuk etmeye devam edeceğiz. İsteyen kızmakta serbesttir.