| Posta

PRITT-DUCK

Yavuz Kocaömer Posta

TESYEV, 1 Ocak 2002’den başlamak üzere, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile bir anlaşma imzaladı. Buna göre, öncelikle okul ve ofis ürünlerinden Pritt ve Duck markali yapıştırıcı ve bantların satışıından elde edelin gelirin belli bir bölümü engellilerin hizmetinde kullanılmak üzere TESYEV e verilecek.

Pritt

Pritt, birçoğumuzun bildiği bir yapıştırıCi. Her türlü kağıt, karton, fotoğraf yapıştiımasında temiz ve çabuk sonuçlar elde edilen bir ürün. Ayrıca çevre dostu olan Pritt, solvent içermediği için çocuklar için de güvenli. Pritt kalem düzeltici ile en ince detay düzeltmeler yapılabiliyor. Hemen kuruduğu ve mükemmel kapladığı için de tercih ediliyor. Ayrıca, Roller yapıştırıcı, Bant Roller de bu grubun diğer ürünleri.

Duck markasıyla çeşitli yerlerde kullanılan bantlar üretiliyor. Örneğin, tüm boyamalarda, boyanması istenmeyen yüzeylerin maskelenerek kapatılmasından başlayan ısıya dayanıklı maskeleme bandı, koli bandı, duvar tamir ve alçıpan bandı, selefon kırtasiye bandı, metal tamır bandı, halı bandı. Çift taraflı bant, kapı ve pencere bandı ve sineklik.

Sıra bizde

1 Ocak 2002’den itibaren bu ürünlerin satıldığı alışverİs merkezlerinde, kırtasiyecilerde, süpermarketlerde Pritt ve Duck ambalajlarının üzerinde TESYEV’in amblemini göreceksiniz. Elde edilecek gelirin tamamı, yine engelli insanlarımıza araç, gereç ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler olarak geri dönecek.

TESYEV, gerek kurucuları, gerek yapısı itibariyle farklı bir sivil toplum örgütüdür. Elde edilen bağışları son kuruşuna kadar yine malzeme olarak engelli insanlarımıza geri döndürmektedir. Bir özelliği de, öncelikle kurucuları ve mütevelli üyeleri tarafindan maddi bakımdan da desteklenmesidir. Ayrıca, TESYEV’in Almanya’daki kardeş kuruluşlarla olan işbirliği meyvelerini vermeye başlamıştır. Yeni yıl ile birlikte tekerlekli sandalye dağitımları yeniden başlayacaktır.

Kanmayın

Gazetelere ilanlar veren engelliler derneklerini bağış yapmadan önce etraflıca irdeleyin. Ülkenin bu zor koşullarında türlü fedakarlıklarla yapacağınız yardımların yerine ulaşacağından emin olun. Engelli simsarlarından ve istismarcılarından sakının. Bir vakfa veya derneğe bağışta bulunurken, faaliyetleri ve toplanan paraların nereye gittiğini bilmek en doğal hakkınız. Zorluklarla kazandığınız paralardan yapacağınız bağışların haksız kazanç sağlamak isteyenlerin ceplerine girmesine mani olun.

Hep söylüyoruz. Vermeden almak sadece Allah’a mahsus. Bu bakımdan Türk Henkel’in bizlere tanıdığı bu şansı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız.

1 Ocak 2002’den itibaren, çalıştığımız işyerlerinde, çocuklarınızın okul ihtiyaçlarında Pritt ve Duck markalı mamulleri kullanarak bizler de üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Ancak bu şekilde yeni sponsorlar ve engelli insanların yasam biçimlerini kolaylaştıracak önlemler konusunda maddi destek verecek yeni firmalar bulmamız mümkün olacaktır.

Sizlerin ilgisiyle ve bizlerin de desteğiyle Türk Henkel’le olan işbirliğinin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Ve önümüzdeki dönemde bu dev kuruluşla engelli insanlarımıza daha çok hizmet verileceğinden şüphe etmiyoruz.

3 Aralık tarihli Çengelliİğne köşemizde AMASYALI HAZAL’ı yürütelim demiştik. Gerekli ameliyatın yapılabilmesi için yardımlarınız konusunda TESYEV’in 0212. 255 13 50 – 255 31 08 nolu telefonlarından bilgi alabilirsiniz.