| Milliyet

TESYEV’DEN DESTEK

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun “Malzeme temin etmek federasyonumuzun ana görevleri arasındadır” demesinden sonra, bütçe olanaksızlıkları dolayısıyla tekerlekli sandalye basketbol kulüplerinin önemli bir bölümünün zorlandıkları görüldü. Öte yandan, kulüpler Özürlüler Yasası’nı örnek vererek, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulundular. Aynı bütçe sorunları dolayısıyla bu talepler de yerine getirilemedi. Bu noktada devreye Gençlik ve Spor Genel Müdürü Sayın Yunus Akgül girdi. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’na (TESYEV) bir yazı göndererek, durumu anlatıp, destek talebinde bulundu.

Acil Destek Bunun üzerine Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı, (TESYEV) geçtiğimiz haftalarda Adana, Antakya, Aksaray, Dörtyol, İskenderun, Hakkari, Konya, Samsun, Sivas, Siverek, Şanlıurfa, Denizli, Mersin, Ordu gibi kulüplerimize olmak üzere toplam 22 kulübümüze 90 adet basketbol sandalyesini hediye etti. Verilen sandalyelerin tutarı yaklaşık 500 bin TL idi. Böylece bu yıl kulüplere verilen tekerlekli spor sandalyesi 125 adete ulaştı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) bu konuda, bir sivil toplum örgütü ile bir devlet kurumunun işbirliğinin en güzel örneklerinden bir tanesini verdi.

TESYEV nedir? Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) sadece ülkemizde engelli insanlarımızın sporuna destek olmamaktadır. Bunun yanı sıra, binlerce insanımıza ortez, protez, ameliyat, rehabilitasyon ve eğitim bursu desteği vermektedir. İyi niyetli, kalbi insan sevgisi ile dolu, dürüst, çıkar gözetmeyen insanlarımız TESYEV’in değerini ve engelli sporuna verdiği desteği bilmektedir. Sağda, solda konuşanların ise, muhakkak kendilerine göre geçerli bir gerekçeleri vardır. Bundan böyle de Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) engelliler sporuna elinden gelen desteği vermeye devam edecektir. Tıpkı önümüzdeki hafta ülkemize gelecek olan görme engellilerin kullandığı futsal toplarının Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu vasıtasıyla kulüplerimize dağıtılacağı gibi.Not: Tüm okurlarımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, huzur içinde geçmesini dilerim