WWW.DURBAKALIM.NET

Fanatik Gazetesi’nin 15 yıldır engelliler sporu içinde olan Hüseyin Sakarya’sı No Problem sayfasının gazeteden kalkmasından sonra, yeni bir site ile, engelliler sporunun hizmetine girdi. durbakalım.net bugüne kadar internette açılmış olan en kapsamlı engelliler sporu ile ilgili site. 4 ayrı engelli grubunun, yani bedensel, işitme, zihinsel ve görme engellilerin yaptıkları sporlar.

Tekerlekli sandalye süper lig fikstürü, birinci lig fikstürü, amatör, ampüte lig fikstüründen tutun da, özellikle engelli sporcuların yazar olarak görüşlerini belirttiği sayfaları bu sitede bulabilirsiniz. Ayrıca önemli maçlarla ilgili geniş bilgiler de sitenin kapsamı içerisinde.

Engelliler spor kulüpleri ve engelli sporcularımız bu siteyi devamlı takip etmeli. Ama iş onunla da bitmiyor. Böyle sitelerin devamlılığını sağlamak için hiç değilse masraflarını çıkaracak kadar reklam verenlere de ihtiyacı var. Ülkemizde yıllardır hangi engelliler spor federasyonu olursa olsun, sitelerinin böylesine güncellenip yeni haberleri anında vermesine biz rastlamadık. Bu bakımdan Hüseyin Sakarya’yı yürekten kutluyor ve bize düşen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu sizlerle paylaşıyoruz.

Umarız bu site, içeriği, güncellemesi bakımından tüm engelli spor federasyonlarına örnek olur. Sadece `Medya engelliler sporuna destek olmuyor’ demek doğru değil. Medya ile ilişkiler kurup, federasyonlara bilgi akışını sağlamak çok önemli. Engelli Spor Federasyonları her şeyi Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nden beklememeli. Medyayı devamlı bilgilendirerek, Türkiye Milli  Olimpiyat Komitesi’nin negatif ayrımcılığını kamuoyunun dikkatlerine sunması için çalışmalar yapmalı.

21. yüzyılda kendi kişisel kaprisleri için engelli sporcuları aşağılayan ‘Sözde’ spor adamları Türk sporundan tasfiye edilmeli.