GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE
PAUL FITZGERALD DÜNYA PARA ATLETİZM’İN YENİ BAŞKANI OLDU
| Genel

PAUL FITZGERALD DÜNYA PARA ATLETİZM’İN YENİ BAŞKANI OLDU

Dünya Para Atletizm (World Para Athletics), 8 Haziran 2022 tarihinde, Paul Fitzgerald’ın 15 Haziran’dan itibaren yeni Başkan olarak atandığını duyurdu.

ABD doğumlu olan ve Güney Mississippi Üniversitesi’nden Spor Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesine sahip olan Fitzgerald, spor kariyerine ABD Eskrim’de Uluslararası Programlar ve Milli Takım Yöneticisi olarak Paralimpik ve Olimpik sporcularla yakın çalışarak başladı.

Ayrıca ABD Paralimpik Oyunları’nda danışman olarak çalışmasının yanı sıra, Bakü 2015 Avrupa Oyunları ve Gold Coast 2018 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları Organizasyon Komitelerinde de yer aldı.

Fitzgerald, dört yıl boyunca Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nde (UEFA) yer aldıktan sonra Dünya Para Atletizm’e katıldı.

Fitzgerald’ın Dünya Para Atletizm Başkanı olarak atanmasıyla ilgili olarak, Dünya Para Sporları Genel Müdürü Christian Holtz şunları söyledi:

“Paul Fitzgerald, büyük etkinliklerde ve birden fazla spor dalında geniş bir geçmişe sahiptir. Spor federasyonlarında yer aldığı liderlik pozisyonlarındaki tecrübesi, organizasyon ve spor için önemli ve heyecan verici bir aşamadadır ve Dünya Para Atletizm için büyük bir varlık olacaktır.”

Dünya Para Atletizm Başkanı Paul Fitzgerald ise şunları söyledi:

“Dünya Para Atletizm topluluğunun hizmetinde bu göreve başlayacağım için çok heyecanlıyım. Geçmişin başarılarının üzerine yenilerini inşa etmeye devam etmeyi hedeflerken, cesaret, kararlılık, ilham ve eşitlik gibi sporcu odaklı değerleri paylaşan tüm paydaşların, herkes için erişimi ve fırsatları iyileştirmek için ekibimizle iş birliği içinde çalışacağına inanıyorum.”